ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارخانه شیر پگاه کرمان در رعایت استانداردها موفق عمل کرده است

کرمان - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: کارخانه شیر پگاه کرمان در رعایت استانداردهای تعریف شده در زمینه تولید محصولات لبنی موفق عمل کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی کارخانه شیر پگاه کرمان علی بیگ زاده در بازدید از کارخانه شیر پگاه کرمان از تلاش های پاکدل مدیرعامل شرکت و کارکنان شیر پگاه کرمان به دلیل تولید محصولات با کیفیت و منطبق با استانداردهای تعریف شده قدردانی کرد.
وی همچنین با حضور مدیرعامل شرکت شیر پگاه و معاونان اداره کل استاندارد استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود: شرکت شیر پگاه کرمان از جمله قدیمی ترین کارخانجات تولیدی کرمان محسوب می شود که حدود 300 نفر را به طور مستقیم و جمع قابل ملاحظه ای را نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار کرده است.
وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی شرکت شیر پگاه 240 تن در روز تعریف شده و هم اکنون با ظرفیت 120 تن در روز به تولید محصولات لبنی پاستوریزه و استرلیزه مشغول است.
بیگ زاده افزود: احساس مسئولیت مدیریت و کارکنان شرکت شیر پگاه کرمان در تولید محصولات با کیفیت و تلاش برای حضور در بازارهای جهانی قابل تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد: محصولات شیر پگاه تاکنون توانسته بر طبق ضوابط و استانداردهای تعریف شده حرکت کند.
بیگ زاده گفت: این کارخانه دارای 13 پروانه کاربردی علامت استاندارد است که بر این اساس محصولات مختلف شرکت طبق ضوابط در فواصل مختلف توسط کارشناسان اداره کل استاندارد نمونه برداری و در آزمایشگاه های مجهز استاندارد مورد آزمایش قرار می گیرد و خوشبختانه تاکنون نتایج به دست آمده انطباق محصولات شرکت شیر پگاه کرمان طبق استانداردهای تعریف شده را نشان می دهد.
وی افزود: امیدواریم شرکت پگاه کرمان را با تلاش و پیگیری های مسئولان در بازار های جهانی و در رقابت با محصولات جهانی ببینیم.
وی خاطرنشان کرد: محصولات این شرکت اخیرا توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد آزمایش قرار گرفته که نتایج آزمایشات، صحت و سلامت محصولات تولید شده در این کارخانه را نشان می دهد.
وی افزود: اداره کل استاندارد همواره از شرکت هایی که ضوابط و مقررات استاندارد را رعایت کنند حمایت می کند و حضور چنین واحدهای تولیدی در استان کرمان موجب افزایش سلامتی مردم و پویایی و رشد اقتصادی است.
معاون ارزیابی و انطباق اداره کل استاندارد استان کرمان نیز ضمن تأکید بر سلامت محصولات کارخانه شیر پگاه کرمان اظهار کرد: کارشناسان اداره استاندارد بر اساس پروانه کاربردی علامت استاندارد که به واحدهای تولیدی اعطاء می شود موظفند به صورت راندوم و در زمان های متفاوت و سرزده از واحدهای تولیدی بازدید و نمونه برداری کنند و اگر موردی مشاهده شود که با استانداردها مغایرت داشته باشد پروانه کسب تمدید نخواهد شد.
خوش منش افزود: خوشبختانه شیر پگاه کرمان از جمله شرکت هایی است که همواره در آزمایشات اداره استاندارد موردی نداشته و موفق عمل کرده است.
وی در ادامه به مردم توصیه کرد: برای حفظ سلامت خود از شیرهای پاستوریزه استفاده کنند و از مصرف شیرهای فله ای به طور جدی خوداری کنند.
وی ادامه داد: تعیین سلامت شیرهای فله در حوزه نظارتی استاندارد قرار ندارد و در فرایند تولید تا مصرف زنجیره سرما رعایت نمی شود و نگهداری آن در محیط مطلوب نیست.
کارشناس حوزه غذای اداره کل استاندارد استان کرمان نیز گفت: هنگامی که شیر وارد کارخانه پگاه می شود میزان آلودگی آن قبل از مصرف مورد آزمایش قرار می گیرد و اگر آلودگی داشته باشد از چرخه مصرف حذف می شود.
حکاک افزود: ویتامین و املاح شیر در فرایند پاستوریزاسیون شیر حفظ و به مردم توصیه می شود در سبد غذایی خود شیر پاستوریزه را جایگزین کنند و از مصرف شیر فله به طور جدی خودداری کنند.
وی اظهار کرد: کلسیم شیر فله به دلیل جوشانده شدن در شرایط حرارت نامتعارف در منزل، کف ظرف ته نشین می شود و بیشتر ویتامین های آن به دلیل حرارت از بین می روند و این نوع شیر خاصیتی ندارد.
شرکت شیر پگاه کرمان به دلیل تلاش مستمر در ارائه محصولات با کیفیت و رعایت مباحث زیست محیطی و دیگر ملاحظات در سال های اخیر موفق به کسب گواهینامه های متعدد بین المللی از جمله گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (برای خط تولید پنیر یواف) ISO22000، گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008، گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2004، گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007،گواهینامه سیستم مدیریت آزمایشگاه ISO 17025، گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کننده و گواهینامه حلال شده است.
همچنین این کارخانه پروانه ساخت تمام محصولات واحد نمونه استانی استاندارد را در سال 94،
پروانه ساخت تمام محصولات و پروانه استاندارد صادر کننده نمونه در سال 94 را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل استاندارد استان کرمان و هیئت همراه با حضور در شرکت شیر پگاه کرمان از خطوط تولید و آزمایشگاه های میکروبی و شیمیایی این شرکت بازدید کرد.
3029

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده