ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توجه به بخش بهداشت می تواند بسیاری از هزینه های تحمیلی در بخش درمان را کاهش دهد

بندرعباس- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: توجه به آموزش کادر بهداشتی و توسعه زیرساختها در این بخش باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد زیرا توجه به بخش بهداشت می تواند بسیاری از هزینه های تحمیلی در بخش درمان را کاهش دهد.

به گزارش پنجشنبه خبرنگار ایرنا، بهروز اکرمی در نشست کارگروه سلامت استان هرمزگان، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای مهم دولت یازدهم توجه ویژه به بخش بهداشت و درمان است که موجب توسعه زیرساختهای درمانی شده به گونه ای که پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم کاهش محسوسی داشته است.
رئیس کارگروه سلامت استان هرمزگان افزود: باید کاستی های موجود در بعد منابع انسانی بهداشت و درمان استان احصاء و با تدوین برنامه میان مدت مشخص، ضمن رفع این کمبودها، شاخص های درمانی استان را در کشور ارتقاء داد.
اکرمی با اشاره به ظرفیتهای موجود در استان، گفت: هرمزگان به لحاظ همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس و بهره مندی از مواهب الهی همچون جزایر قشم و کیش می تواند به قطب درمانی منطقه تبدیل شود.
وی تصریح کرد: البته برای رسیدن به این مهم راه طولانی در پیش است و باید با ورود بخش خصوصی به این حوزه ، ضمن توسعه زیرساختهای درمانی استان از جمله افزایش تخت های بیمارستانی، تجهیز مراکز درمانی به تجهیزات روز دنیا و از طرفی آموزش کادر درمان برای ارائه مطلوب خدمات به مراجعه کنندگان، هرمزگان را به قطب درمانی منطقه تبدیل کرد.
اکرمی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت برخی مراکز تصفیه آب در استان تاکید کرد: فعالیت اینگونه مراکز تصفیه و بسته بندی آب در سطح شهر دلیلی بر وجود آلودگی در آب شرب نیست زیرا طبق اعلام نظر کارشناسی مسئولان آبفا و دانشگاه علوم پزشکی، آب شرب شهر بندرعباس هیچ مشکلی ندارد.
7198/ 6048

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده