ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صفر کیلومترهای خراب

صفر کیلومترهای خراب، یکی از عنوان های خبری، شماره 356 رونامه وقایع است که به بررسی الزام خودرو سازان به پرداخت خسارت ناشی از نقص فنی خودرو پرداخته است.

یکی از واضح ترین سئوالاتی که در ذهن مردم وجود دارد، مقایسه بازار خودرو ایران با سایر کشورها است زیرا سطح درآمدها در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته پایین تر است اما هزینه خرید خودرو بسیار بالاتر می باشد و هنگامی که تصمیم به خرید خودرو می گیریم، به خودمان اعتراض می کنیم که چرا باید با همین قیمت در کشور های دیگر خودروهایی با سطح کیفی بسیار بالاتر به فروش برسد.
بی تفاوتی خودرو سازان به دلیل نداشتن رقیب و اختصاصی بودن بازار کار، باعث شده علاوه بر تولیدات بی کیفیت با قیمت های بالا در بحث خدمات پس از فروش نیز خدمات مناسبی ارائه ندهند که گارانتی هایی که به طور عمده هیچ چیز را شامل نمی شود یکی از این موارد است.
در شرایطی که کیفیت پایین برخی قطعات به کار رفته در تولید خودروهای داخلی باعث ایجاد مشکلاتی برای خریداران می‌شود، براساس یک قانون جدید خودروسازان ملزم به جبران خسارت‌های وارده شدند که این وضعیت در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است.
دوران قربانی کردن حقوق مردم برای نگه داشتن بازار خودروی داخلی به پایان رسیده و دولت باید پاسخگوی نیازهای به حق جامعه در عرصه خودرو باشد.
تسلیت خوب است اما کافی نیست، جوانان در حصار نبایدها، آوانگارد غمگین (سالمرگ شهید ثالث سینما) و نقطه ضعف بزرگ از دیگر عنوان های خبری روزنامه وقایع است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی نیره یوسفی راد منتشر می شود.

**** روند رو به رشد جرایم با معضل بیکاری در خمین یکی از عنوان های خبری شماره 523 هفته نامه آوای وطن است به بررسی این معضل اجتماعی پرداخته است.
رئیس دادگستری شهرستان خمین گفت: نبود اشتغال و زیر ساخت های مناسب علت اصلی افزایش فقر، بیکاری و جرایم در این شهرستان است که برای ساماندهی اآن مسئولان دستگاه های ذیربط باید زمینه های درآمدزایی و اشتغال را افزایش دهند.
مسعود فروغی با اشاره به این امر که دادگستری متولی بیکاری و اشتغال نیست افزود: دستگاه های ذیربط یابد با حساسیت تمام برای رفع این مهم تلاش کنند.
وی بیان کرد: 22 هزار و 264 پرونده قضایی پارسال با موضوع های مالی، اقتصادی، مواد مخدر، دعاوی و اختلافات خانوادگی در این شهرستان تشکیل شده که 98 درصد آن مختومه شده است.
محدویت منابع آب امکان توسعه پایدار را از هر کشور می گیرد و اکولوژی اجتماعی شهر از دیگر عنوان های خبری هفته نامه آوای وطن است.
هفته نامه آوای وطن با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی فاطمه لطفی منتشر می شود.

**** بمبی که عبداللهی ترکاند، عنوان یادداشت مدیر مسئول شماره 16 هفته نامه اخبار مرکزی است که به نشست خبری مدیرکل دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته قوه قضاییه پرداخته است.
جواد ملکی در این یادداشت آورده است: در نشست خبری مدیر کل دادگستری استان قسمتی از سخنان این مقام مسئول بمب خبری شد و به بیان حقیقتی تلخ که بسیاری از افراد در استان به دنبال پنهان کردن آن هستند پرداخت، حقیقتی که به پرداخت 20 میلیارد به دو کیل جهت اثبات عدم آلایندگی پرداخته است.
حال سوال اینجاست آیا آقای زمانی که در این شهر مطبوعه ای برای خموشی خود فاکتورهای 100 هزار تومانی را چهل میلیون ریال می گیرد، می تواند از حق پیرمرد سکته کرده در آلودگی هوای این شهر حرفی بزند؟
هنگامی که پای سازمان های نظارتی به موضوع این غول های آلایندگی باز می شود با کدام ابزار می توان بر آنها نظارت کرد؟
امدادرسانی به بیش از 1200 مصدوم، موج کمک خیران استان در آزادی زندانیان ادامه دارد و تبدیل منطقه کوکبیه به پایگاه ورزش های سه گانه از دیگر عنوان های خبری هفته نامه اخبار مرکزی است.
52 نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.
7114/6013/

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده