ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جای خالی کتابخانه عمومی در شهر بوشهر

بوشهر- ایرنا- مدیرکل امور کتابخانه های عمومی بوشهر گفت:در زمان حاضر شهر بوشهر بعنوان مرکز این استان کتابخانه عمومی ندارد که برای برون رفت از این وضعیت افزون بر کمک مسئولان، مشارکت افراد نیکوکار نیز نیاز است.

سید علی هاشمی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: منابع درآمدی کتابخانه های عمومی از محل سهم نیم درصد اعتبارات عمرانی شهرداری هاست که فقط شماری از شهرداری های استان بوشهر در این زمینه همکاری دارند .
وی یادآورشد: خیران قشر دیگری از مشارکت کنندگان در زمینه امور کتابخانه ها هستند و باتوجه به شرایط استان و کمبود اعتبار در زمینه احداث و تامین تجهیزات انتظار می رود افراد نیک اندیش همکاری بیشتری داشته باشند .
هاشمی گفت: هم اینک انجمن خیرین کتابخانه ساز فقط درشهر بوشهر فعال است و این مهم در 9 شهرستان دیگر این استان نیز تشکیل خواهد شد.
هاشمی گفت : تاکنون چهار ساختمان برای کاربری کتابخانه و سه قطعه زمین به منظور ساخت کتابخانه از طرف خیرین کتابخانه ساز در استان بوشهر اهدا شده است .
مدیر عامل و عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر نیز گفت: این انجمن نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتاب خوانی و جلب مشارکت افراد خیر در تامین فضای مورد نیاز کتابخانه دارد.
غلامحسین کروبی افزود: دراین راستا همراهی کردن اداره کل کتابخانه های استان بوشهر نیز موثر است .
وی یادآورشد: هدف از فعالیت این انجمن ترویج فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری برای توسعه فرهنگ مطالعه و ورود به عرصه ساخت و ساز در زمینه کتابخانه هاست .
کروبی افزود:تاکنون خیرین در عرصه های مختلف مشارکت داشته اند که حضورشان در زمینه کتاب وکتابخانه یک ضرورت است .
مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر اظهارداشت:افرادعلاقه مند می توانند با اهدا و وقف زمین برای احداث کتابخانه و یا تامین منابع مالی برای ساخت کتابخانه و سالن های مطالعه مشارکت کنند و هر کدام را که انجام دهند به نام خوشان ثبت می شود.
وی با اعلام اینکه اهدا کتاب و تامین بودجه و منابع مالی برای تجهیز کتابخانه ها از دیگر اهداف انجمن است،گفت:تجلیل از کتاب داران به عنوان ارکان فرهنگ کتاب خوانی از دیگر برنامه های این انجمن است.
کروبی افزود: یک کتابخانه قبل از سال 92در سمت غربی هتل دلوار بوشهر در محل مجتمع فرهنگی هنری 9 دی با اعتبار قابل توجهی ساخته شد که پس از اتمام عملیات ساختمانی از طرف کارشناسان غیر قابل بهره برداری تشخیص داده شد.
کروبی اضافه کرد : این امر باعث شده تا در چند سال اخیر به دلیل ایمنی نبودن فضای یادشده بدون استفاده و متروکه باقی بماند که می طلبد در این راستا مسئولان مرتبط تصمیم گیری کنند .
وی گفت: امسال همایش خیرین و نیکوکاران کتاب توسط انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهربرگزار خواهد شد.
این مقام مسوول ادامه داد: تهیه بانک جامع اطلاعات واقفان و خیرین کتابخانه ساز و اهدا کنندگان کتاب نیز از دیگر برنامه های در دست اقدام این انجمن است .
کروبی گفت: باتوجه به تجربه های موفق مشارکت خیرین در امور مختلف در کشور مانند مدرسه سازی پیشنهاد می شود که دولت در قانون بودجه سالانه سهم 50 درصدی بین دولت و خیرین را برای خیرین کتابخانه ساز نیز پیش بینی کند .
وی که خود اهدا کننده دو هزار جلد کتاب به کتابخانه های مصلحیان در بوشهر و کتابخانه شهر کاکی است،افزود:معافیت و بخشودگی مالیاتی نیز می تواند زمینه ساز تشویق مشارکت خیرین کتابخانه ساز شود.
7210/ 6045

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده