ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عرضه دستبافته های نفیس خلخال با برند تبریز و قم در بازارها

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: نفیس ترین و زیباترین فرش های ابریشمی کشور در این شهرستان تولید و با برند شهرستان های دیگر به بازار عرضه می شود.

به گزارش ایرنا ، علی نظری شیخ احمد روز پنجشنبه در جلسه ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی خلخال افزود: سالانه بیش از 500 مترمربع فرش های نفیس ابریشمی توسط هنرمندان قالیباف این شهرستان تولید و به دلیل نبود متولی برای بازاریابی و فروش تولیدات دستبافت این هنرمندان با برند شهرستان های تبریز و قم در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.
وی گفت: علاوه بر این هر سال به طور میانگین بیش از سه هزار تخته تابلو فرش ابریشمی توسط هنرمندان این شهرستان تولید می شود که حمایت از این صنعت و تامین بازار فروش همراه با تهیه مواد اولیه مورد نیاز آنها موجب رونق صنعت فرش در منطقه و بهبود وضعیت اقتصادی صنعتگران فرش را به دنبال خواهد داشت.
او اظهار کرد: بر اساس آمار ارایه شده از سوی اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال هم اکنون بیش از یک هزار فرشباف به صورت تک باف مشغول به این کاربوده و هشت کارگاه متمرکز قالی بافی نیز در این امر فعالیت دارند.
فرماندار خلخال با انتقاد از ضعف عملکرد برخی از مسوولان اجرایی در شناسایی ظرفیت های صنایع دستی منطقه افزود: سخنان و ارایه آمار مربوط به فرشبافان شهرستان از سوی برخی از مسوولان اجرایی در حد حرف و حدیث بوده و سندیت ندارد.
وی اظهار کرد: برای برنامه ریزی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق مشاغل خانگی به آمار صحیح صنعتگران فرش و سایر مشاغل خانگی نیاز است که مسوولان اجرایی دست اندرکار باید بیش از پیش تلاش کنند.
نظری گفت: با هدف حمایت از تولید و دست اندرکاران فرش بافی و صنایع دستی خلخال ساختمان تعطیل و بلااستفاده نمایشگاه دایمی صنایع دستی خلخال از سوی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در اختیار صنعتگران فرش و صنایع دستی این شهرستان قرار خواهد گرفت تا این محل به عنوان نمایشگاه دایمی برای عرضه و فروش محصولات تولیدی مورد استفاده قرار بگیرد.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 105 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018/6016

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده