ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معافیت مالیاتی 13 وهفت ساله برای سرمایه گذاری درشهرک های صنعتی استان

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه با اشاره به اعطای مزایای ویژه به سرمایه گذارانی که در کرمانشاه سرمایه گذاری کنند، گفت: برای این افراد معافیت های مالیاتی 13 و هفت ساله درنظر گرفته شده است.

بیژن کردستانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این معافیت برای شهرک های صنعتی که در مناطق محروم قرار دارند 13 سال و برای شهرک هایی که در مناطق توسعه یافته قرار دارند هفت سال است.
وی خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه 21 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که اکثر آن ها در مناطق محروم واقع شده و از معافیت مالیاتی 13 ساله برخوردارند.
کردستانی افزود: به عنوان نمونه شهرک صنعتی زاگرس واقع در درود فرامان که تمام زیرساخت های آن نیز فراهم است و تنها 20 دقیقه تا شهر کرمانشاه فاصله دارد از معافیت مالیاتی 13 سال برخوردار می باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه همچنین به در حال احداث بودن شهرک فناوری کرمانشاه در مجاور شهرک صنعتی بیستون که از مصوبات سفر رهبری است اشاره و اظهار کرد: واحدهای فناور در این شهرک مستقر و از مزایای واحدهایی که در مناطق ویژه اقتصادی مستقر هستند نظیر معافیت های مالیاتی و گمرکی، برخوردار خواهند شد.
وی در ادامه از تکمیل شهرک مرزی قصرشیرین و اینکه آماده حضور سرمایه ‌گذاران است، خبر داد و گفت: هم اکنون دو واحد صنعتی نیز در آن مستقر هستند و محدودیتی برای واگذاری زمین به سرمایه گذاران در آن نداریم.
کردستانی همچنین با اشاره به وجود بیش از 960 واحد صنعتی دارای پروانه در استان کرمانشاه، یادآور شد: از این تعداد 347 واحد در شهرک ‌های صنعتی مستقرند که 99 درصد آنها صنایع کوچک و یک درصد صنایع متوسط می ‌باشد.
وی اظهار کرد: از 87 هزار و 917 واحد صنعتی دارای پروانه در سطح کشور، 37 هزار و 148 واحد در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برخی از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان درگیر رکود هستند، اظهار کرد: با برنامه ‌ای که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برای فعالسازی واحدهای راکد و نیمه فعال در نظر گرفته شده قرار است 317 طرح و واحد در استان کرمانشاه با چهار هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار حمایت شوند.
کردستانی در پایان گفت: از این 317 واحد، 238 مورد آن صنایع کوچک، 26 مورد صنایع متوسط و 53 مورد نیز طرح‌ هایی با پیشرفت بالای 60 درصد است.
7458/8066

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده