ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر:تسهیلات توزیع شده در تهران 10 برابر سهم جمعیت آن است

تهران - ایرنا - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تسهیلاتی که در شهر تهران توزیع می‌شود، 10 برابر سهم جمعیت آن است، گفت: توزیع عادلانه تسهیلات مشکل اقتصاد کشور را بهبود می بخشد.

به گزارش ایرنا، احمد میدری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهرستان دماوند افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانات داهیانه خویش اقتصاد مقاومتی را بر چند اصل مهم بنا نهادند که بخش عمده آن برای تحقق عدالت است.
وی با بیان اینکه برای تحقق این مهم باید به سمت تولید ثروت برویم چراکه اقتصاد مقاومتی به تنهایی رشد محور نیست، گفت: برخلاف سایر کشورهای جهان که دارای نظام سرمایه داری هستند، ایران با اقتصاد مقاومتی باید به سمتی حرکت کند که آحاد مردم از حداقل امکانات برخوردار باشند.
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی برنامه عدالت بنیان کردن اقتصاد و عدالت اجتماعی، خاطرنشان کرد: این مصوبه دارای شش پروژه اصلی است که در استان ها و شهرستان ها دربخش های مختلف عدالت در فرصت شغلی، آموزش، سلامت، دسترسی به زیرساخت ها و ... بررسی می شود.
میدری با بیان اینکه مرحله نخست مسائل مرتبط با اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها دسته‌بندی و اولویت‌بندی و سپس در سطح ملی بررسی می شود، گفت: عمده مشکلاتی که در بخش های مختلف شهرستانی شاهد هستیم، ناشی از اقدامات ملی است که در صورت محقق نشدن این مهم، قطعا تغییری در سطح شهرستان ها شاهد نخواهیم بود.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری که هر برنامه ای در کشور صورت می گیرد باید جلوه ای از اقتصاد مقاومتی باشد، افزود: نقش شورای آموزش و پرورش، شورای سلامت، شورای اداری، شورای فرهنگ عمومی و ... که در شهرستان ها برگزار می شود، باید تحقق اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی باشد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشکیل شورای اشتغال برای تحقق عدالت در فرصت‌های شغلی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه متولی آن اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، لازمه تحقق آن تعامل و همکاری دیگر دستگاه ها است.

** تسهیلات بانکی 10 برابر بودجه‌های عمرانی و تعداد جمعیت است
میدری گام نخست عدالت در فرصت شغلی را توزیع عادلانه تسهیلات بانکی دانست و افزود: تاکنون شهرستان ها متناسب با جمعیت خود تسهیلات بانکی دریافت نکرده اند که می توان این مهم را در توزیع 52 تا 56 درصد تسهیلات به استان تهران از سال 85 تا 91 دید که با جمعیت آن تناسبی نداشت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر بودجه عمرانی سطح کشور به صورت عادلانه توزیع شود ولی تسهیلات بانکی به صورت برابر تقسیم نشود، در توسعه اشتغال و عدالت شغلی دردی را درمان نخواهد کرد.
میدری اضافه کرد: برای بودجه‌های عمرانی در سال حدود 20 تا 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته می‌شود در حالی که تسهیلات بانکی در کشور سه تا چهار هزار میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه دماوند، فیروزکوه و ملارد از جمله شهرستان های استان تهران هستند که سهم چندانی از 130 میلیون ریال سرانه تسهیلات بانکی در استان تهران دریافت نکرده اند، بیان کرد: سیل جمعیت در تهران به دلیل انباشت سرمایه است و همین امر موجب نابرابری‌های اقتصادی در کشور شده که برای رفع آن نیازمند حرکت ملی است.
تهرام/7246//1348/ 6155

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده