ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مخالفت دو سوم شهروندان آلمانی با اقدامات تحریک آمیز ناتو علیه روسیه

سپر موشکی ناتو
نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسسه "یوگو" نشان می‌دهد که دو سوم شهروندان آلمانی با اقدامات تحریک آمیز ناتو علیه روسیه مخالفند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، بر اساس جدیدترین نظرسنجی تقریبا دو سوم شهروندان آلمانی  از انتقاد اخیر وزیر امور خارجه آلمان از ناتو برای اقدامات تحریک آمیز این ائتلاف نظامی غربی علیه روسیه حمایت می کنند.

بر این اساس تنها 9 درصد شهروندان آلمانی از تصمیمات دولت آلمان برای اعزام حدود صد نیرو به بالکان برای بازدارندگی در برابر روسیه حمایت می کنند.

این نظرسنجی را موسسه "یوگو" به سفارش خبرگزاری آلمان انجام داده است.

اشتاین مایر با انتقاد خود به رفتارهای تحریک آمیز ناتو در قبال روسیه با  انتقاد های شدیدی از طرف اتحادیه احزاب متحد مسیحی و شرکای شرقی خود در این ائتلاف نظامی مواجه شد.

وی در سخنانی گفته بود: چیزی که ما نباید حالا انجام دهیم این است که با قدرت نمایی ها و فریاد جنگ شرایط را بیش از این متشنج نکنیم. کسی که اعتقاد دارد با رژه سمبولیک تانک ها در مرزهای شرقی ناتو می توان امنیت بیشتر خلق کرد اشتباه می کند.

حدود 64 درصد 2054 نفری که در نظر سنجی موسسه یوگو شرکت کرده بودند از این موضع گیری اشتاین مایر حمایت کرده و تنها 16 درصد آن را رد کردند. البته 49 درصد شهروندان آلمانی اقدام نظامی روسیه علیه کشورهای بالکان همان گونه که حدود دو سال پیش در کریمه اوکراین انجام داده بود را امکان پذیر دانستند. تنها 30 درصد به وقوع چنین سناریویی اعتقاد نداشتند.

دبیر کل ناتو نیز از حضور نظامی بیشتر ناتو در شرق به عنوان عاملی بازدارنده در برابر روسیه دفاع کرده است.

وی در گفتگویی با روزنامه "زوددویچه سایتونگ" اظهار داشته بود که ما به صورت فشرده به دنبال راه هایی هستیم که از تشدید تنش ها جلوگیری کنیم. همزمان باید ما به روسیه ای که هزینه های نظامی خود را از سال 2000 سه برابر کرده و بسیار پرخاشگرانه تر رفتار کرده و با خشونت نظامی مرزها در اروپا را تغییر می دهد واکنش نشان دهیم.

اشتاین مایر همچنین از "گرنوت ارلر"، هماهنگ کننده امور روسیه در دولت آلمان حمایت دریافت کرده است. وی درباره مارپیچی از خشونت و تنش بین ناتو و روسیه و منجر شدن آن به جنگ هشدار داده  و تصمیمات برای حضور نظامی بیشتر ناتو در شرق و مانورهای نظامی در این منطقه را رد کرده است.

قرار است در نشست ناتو که هفتم و هشتم جولای در ورشو برگزار می شود درباره اعزام حدود چهار یگان ناتو به لهستان و بالکان تصمیم گیری شود. انتظار می رود آلمان رهبری گردان ناتو در لیتوانی را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده