ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارخانه داروسازی در زمینه فرآوری مواد مخدر احداث شود

حسین چناریان
دبیرشورای مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته در کرمان حدود ۵۰۰ تن مواد مخدر کشف شده است گفت: اگر کارخانه داروسازی در زمینه فرآوری مواد مخدر در استان احداث شده بود امروز اثر اقتصادی آن را خود استان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازکرمان، سردار حسین چناریان صبح امروز در آیین گرامیداشت هفته قوه قضاییه در سخنانی به‌مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در کنار سه بحران جهانی فقر، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته‌ای موضوع مواد مخدر و روان‌گردان در رتبه چهارم انسان را تهدید می‌کند و کمتر کشوری در دنیا معضل مواد مخدر در آن مطرح نیست.

وی با بیان اینکه براساس آمار جهانی 240 میلیون نفر از جمعیت جهانی یکبار از این مواد در سال مصرف می‌کنند افزود: تقاضا و میل به استفاده از مواد‌ مخدر در زمینه وجود 10 میلیون قاچاقچی مواد مخدر و روان‌گردان در جهان فراهم است.

دبیرشواری مواد مخدر استان کرمان  گفت: بیش از 250 نوع مواد روان‌گردان جدید در دنیا شناسایی شده و یک صنعت غیرقانونی درجهان است.

سردار چناریان بیان کرد: آمار زندانیان و افراد مبتلا به مواد مخدر بالاست و در استان کرمان 80 هزار نفر فقط در چرخه درمان اعتیاد مواد مخدر هستند که در کل کشور به یک میلیون می‌رسند.

وی با بیان اینکه هزینه درمان این افراد صدمات زیادی به کشور وارد می‌کند خاطرنشان کرد: مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در کشور روزانه 10 نفر است.

دبیرشورای مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی در سال 83 در یک کار تحقیقاتی آمار هزینه‌های کشور را حدود 10 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است گفت: در استان کرمان بیش از 150 نفر از زنان معتاد متجاهر در استان کرمان جمع‌آوری شده‌اند که بیش از یک‌دوم آنها مبتلا به ایدز و یا هپاتیت هستند.

سردار چناریان با بیان اینکه پنهان کردن آسیب‌های اجتماعی و تبعات آن در جامعه سبب هزینه‌های بیشتر و تلفات بیشتری می‌شود تصریح کرد: بحث پیچیدگی مواد مخدر روز به روز دامنه‌اش گسترده‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان با 4.7 درصد، بیشترین نرخ شیوع مصرف مواد مخدر را داشته است افزود: بیش از 70درصد زندانیان استان کرمان مربوط به مواد مخدر هستند.

دبیرشورای مواد مخدر استان کرمان بیان کرد: متأسفانه فقط در حوزه مبارزه با توزیع مواد مخدر کارهای خوب و فداکارهای زیادی شده است ولی از حوزه‌های دیگر غفلت شده است.

سردار چناریان با بیان اینکه درحوزه تقاضای مواد مخدر نسبت به حوزه تقاضا که جهانی است اقدامات خوبی انجام گرفته است گفت: جامعه ما و دستگاه‌های فرهنگی باید در حوزه کاهش تقاضا تلاش کنند.

وی با طرح این سؤال که در پنج سال گذشته در کرمان حدود 500 تن مواد مخدر کشف شده است،ا ثر اقتصادی آن را چه کسی برده است؟ تصریح کرد: اگر در زمینه فرآوری مواد مخدر کارخانه داروسازی در استان احداث شده بود امروز اثر اقتصادی را خود استان می‌برد.

دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با بیان اینکه در حوزه اقتصادی مواد مخدر در کشور و استان غفلت شده است خاطرنشان کرد: دغدغه مردم کشور نسبت به موضوع مواد مخدر زیاد است و مردم نگران هستند از اینکه فرزندان آنها به مواد مخدر روی آوردند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده