ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جنایات داعش در عراق با مشارکت برخی همسایگان

نخست وزیر عراق گفت: برخی از جنایات تروریستی داعش در عراق با کمک و پشتیبانی برخی از همسایگان صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اشاره به تجربیات عراق در مبارزه با داعش گفت: ما در برابر داعش بیمه شده ایم زیرا شیوه های جنگی آن را می دانیم اما این گروه، خطر بزرگی برای کشورهای منطقه خلیج فارس محسوب می شود.
او افزود: برخی از جنایات تروریستی داعش در عراق با کمک و پشتیبانی برخی از همسایگان صورت گرفت.
العبادی همچنین خسارتهای داعش را در اطراف فلوجه بسیار سنگین خواند و گفت: نیروهای عراقی و جنگنده های ارتش موفق شدند گروه بزرگی از داعشی ها را در حال فرار از فلوجه به هلاکت برسانند.
نخست وزیر عراق با تاکید بر اینکه در حال حاضر بر آزادسازی موصل و رفع بحران اقتصادی متمرکز است، تاکید کرد که طبق وعده های قبلی، موصل امسال آزاد خواهد شد.
همچنین حیدر العبادی گفت: به علت آنکه برخی از نمایندگان پارلمان اطلاعات مربوط به طرح آزادسازی موصل را افشا کردند مجبور به تغییر طرح شدیم.
نخست وزیر عراق افزود: عملیات آزادسازی شمال بیجی بدون اعلام رسمی آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
او همچنین با ضروری خواندن برگزاری جلسات پارلمان گفت ما از عدم توافق نمایندگان خشنود نیستیم.
وزارت خارجه عراق از عربستان سعودی خواست با اتباعش که به داعش می پیوندند مقابله کند.
وزارت خارجه عراق در بیانیه خود ضد دخالتهای نظام سعودی آورد: نیروهای بسیج مردمی بخشی از مجموعه دفاع ملی عراق هستند که با تکفیری هایی که از نقاط معلوم الحال تغذیه می شوند، مبارزه می کنند.
در این بیانیه از کشورهایی که به نیروهای مردمی می تازند خواسته شده است تا با اتباعشان که تفکرات تکفیری را می پذیرند و به داعش می پیوندند، مقابله کنند.
 

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده