ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وحدت جهان اسلام تنها راه آزادی قدس است

دهلی نو-ایرنا- رئیس شورای سیاسی مسلمانان هند،وحدت جهان اسلام و دوری از تفرقه را تنها راه پایان اشغال فلسطین و آزادی قدس دانست و تصریح کرد دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه در بین کشورهای اسلامی و مسلمانان در راستای منافع نامشروع رژیم صهیونیستی گام برمی دارند

'تسلیم رحمانی ' روز پنجشنبه در آستانه برگزاری روز جهانی قدس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد اختلاف و تفرقه بین کشورهای اسلامی باعث افزایش جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین شده است .
وی، دفاع از مردم مظلوم فلسطین را یکی از ضرورت های اصلی دانست و تصریح کرد سکوت در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی و تنها گذاشتن مردم فلسطین از نظر اسلامی درست نیست .
این تحلیل گر سیاسی از مسلمانان جهان خواست با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس ،فریاد خود را به گوش رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم برسانند.
وی با اشاره به ابتکار امام خمینی (ره ) در نامگذاری روز جهانی قدس اظهار کرد این اقدام بنیانگذار جمهوری اسلامی باعث شد بار دیگر توجه جهانیان بار دیگر به موضوع فلسطین معطوف شود.
رئیس شورای سیاسی مسلمانان هند ،ایجاد اختلاف و فعالیت گروههای تروریستی در کشورهای اسلامی را یکی از موانع وحدت کشورهای اسلامی دانست و تصریح کرد این گروهها در راستای اهداف دشمنان اسلام گام برمی دارند.
امام خمینی(ره) در سال 1358 ،یکسال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ،آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند تا صدای مظلومیت ملت بی دفاع فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.
*آساق*1600

[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده