ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امیدواری کشورهای آفریقایی برای متوقف کردن تجارت عاج فیل

۲۹ کشور آفریقایی با ارائه پیشنهادات و راهکارهایی قصد دارند به تجارت عاج فیل پایان دهند.

فيل آفريقايي

به گزارش ایسنا، ۲۹ کشور آفریقایی مجموعه‌ای از پیشنهادات را به کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض ارائه کرده‌اند که امیدوارند با اجرایی شدن آنها تجارت عاج فیل متوقف شود و بر اساس آن فیل‌های آفریقایی طبق قوانین بین‌المللی تحت حفاظت قرار گیرند.

کشورهای آفریقایی در اواخر ماه آوریل در پاسخ به بحران شکار غیرقانونی فیل‌ها طی دهه گذشته پنج پیشنهاد به کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض ارائه کردند. بررسی‌ها حاکی از آن است در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ تعداد ۱۰۰ هزار راس فیل تلف شده‌اند که بسیاری از این شکارهای غیر قانونی در کشورهای آفریقایی رخ داده است.

همچنین قرار است این پیشنهادات در هفدهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض که در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار می‌شود، مطرح شود.

به گزارش ایسنا به نقل از مونگابی، کارشناسان محیط زیست با بیان اینکه فیل‌های آفریقایی با بحران جدی و واقعی روبرو هستند، اظهار داشتند: لازم است برای مقابله با این مشکل اقدامی جهانی در نظر گرفته شود. همچنین حائز اهمیت است کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض برای ممنوع کردن تجارت داخلی و بین‌المللی عاج فیل اقدام قاطعانه‌ای اتخاذ کنند و فیل‌ها را از معرض انقراض نجات دهند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده