ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیشتر برنامه های اقتصادی دولت درست بوده است

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید مسیر خوبی را در سیاست های اقتصادی در پیش گرفته و بیشتر برنامه ها یش در این درست بوده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا فولادگر شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اغلب سیاستگذاری های دولت در بخش امور اقتصادی را مورد قبول مجلس دانست و درعین حال اظهار داشت: تعداد زیادی از برنامه ها و سیاست ها اجرایی نشده است.
وی افزود: باید تلاش کرد تا برنامه ها در عمل موفق باشد.

** مجلس دهم تخصصی تر اما کم تجربه است
فولاد گر همچنین درخصوص وضعیت کاری مجلس دهم گفت : این مجلس از نظر ترکیب تخصص ها متنوع اما کم تجربه است ؛ سال اول همه ادوار مجلس، به تجربه اندوزی نمایندگان جدید اختصاص دارد و کار زیادی نمی توان انجام داد.
وی با بیان اینکه برنامه ششم یکی از اقدامات مهم پیش روی مجلس است، تصریح کرد: در دوره گذشته تحت عنوان لایحه ، احکام موردنیاز برنامه ششم از سوی دولت به مجلس ارائه شد و در کمیسیون تلفیق به دلیل اختلافات موجود رد شد.
فولادگر افزود: امیدواریم لایحه برنامه ششم زودتر به مجلس ارائه شود تا بودجه 96 بر پایه این برنامه تنظیم و محورهای اقتصاد مقاومتی نیز در برنامه لحاظ شود.
وی گفت: اولویت‌ اول سیاستگذاری کشور در مجلس دهم به دلیل جنس رکودی که با آن درگیر هستیم، اقتصاد است.

** هیچ جریان سیاسی در مجلس دهم اکثریت ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ کدام از جریانات فکری و سیاسی کشور اکثریت قاطع را در مجلس ندارد، افزود: ترکیب وتخصص ها و سلایق در مجلس دهم متنوع است.
وی تفکر سیاسی حاکم بر مجلس جدید را متعادل ارزیابی کرد و افزود: تعداد افراد وابسته به دو جناح سیاسی در این مجلس به شکل تقریبی برابر است و هیچ‌یک از آن‌ها جریان غالب مجلس نیستند .
فولادگر گفت: از مجموع 15 کمیسیون موجود در مجلس، 13 کمیسیون به فراکسیون ولایت و دو کمیسیون به فراکسیون امید تعلق دارد.
وی مهم‌ترین اقدامات لازم درحوزه فرهنگ را توجه به زیرساخت‌ها و نظارت‌ها دانست و افزود: در حوزه اجتماعی نیز باید به آسیب‌های موجود رسیدگی کرد که پیش‌نیاز هر دو بخش فرهنگ و اجتماع نیز اقتصاد است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:این دوره مجلس به دلیل شرایط کشور، دوره‌ای بسیار حساس است.

** سرمایه گذاری خارجی در جهت اقتصاد مقاومتی است
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری خارجی در کشور گفت: سرمایه گذاری خارجی برای سیاست های مجلس و هم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است به شرط اینکه به تعطیلی واحدها و تولیدات داخلی منجر نشود.
فولادگر گفت: مجلس از سیاست دولت در مورد کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی حمایت می کند.
وی با بیان اینکه یارانه در زندگی بیش از 50 درصد مردم هیچ نقشی ندارد، تصریح کرد: تا کنون سه میلیون نفر از فهرست دریافت یارانه حذف شده اند و تا پایان سال جاری این رقم باید به 20 میلیون نفر برسد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت:طرح سلامت نباید به پرداخت ها محدود شود، بلکه باید در زیرساخت ها و بیمارستانها هزینه شود.
وی با بیان اینکه نظام پرداخت ها در وزارت بهداشت و درمان باید عادلانه شود، افزود:بخشی از حقوق های نجومی مربوط به بهداشت و درمان است.
فولادگر گفت:اگر قانون به درستی اجرا شود، حقوق نامتعارف معنایی پیدا نمی کند.
فولادگر با بیان اینکه جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان هفته آینده برگزار خواهد شد و هیات رئیسه انتخاب می شوند، اظهار کرد:امیدواریم انسجام و هماهنگی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این دوره بهتر از دوره های قبلی باشد.
7150/ 6022/ 6155

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده