دولت مسیر خوبی را درسیاست های اقتصادی در پیش گرفته است

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید مسیر خوبی را در سیاست های اقتصادی در پیش گرفته اما تعداد زیادی از برنامه ها و سیاست ها اجرایی نشده است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا فولادگر شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اغلب سیاستگذاری های دولت در بخش امور اقتصادی را مورد قبول مجلس دانست و گفت :بیشتر سیاست های اقتصادی دولت درست بوده اما در اجرا ناموفق عمل کرده است.

** مجلس دهم تخصصی تر اما کم تجربه است
فولاد گر همچنین در باره مجلس دهم گفت : این مجلس از نظر ترکیب تخصص ها متنوع اما کم تجربه است ؛ سال اول همه ادوار مجلس، به تجربه اندوزی نمایندگان جدید اختصاص دارد و کار زیادی نمی توان انجام داد.
وی با بیان اینکه برنامه ششم یکی از اقدامات مهم پیش روی مجلس است، تصریح کرد: در دوره گذشته تحت عنوان لایحه ، احکام موردنیاز برنامه ششم از سوی دولت به مجلس ارائه شد و در کمیسیون تلفیق به دلیل اختلافات موجود رد شد.
فولادگر افزود: امیدواریم لایحه برنامه ششم زودتر به مجلس ارائه شود تا بودجه 96 بر پایه این برنامه تنظیم و محورهای اقتصاد مقاومتی نیز در برنامه لحاظ شود.
وی تاکید کرد گفت: اولویت‌ اول سیاستگذاری کشور در مجلس دهم به دلیل جنس رکودی که با آن درگیر هستیم، اقتصاد است.

** هیچ جریان سیاسی در مجلس دهم اکثریت ندارد
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ کدام از جریانات فکری و سیاسی کشور اکثریت قاطع را در مجلس ندارد، افزود: ترکیب وتخصص ها و سلایق در مجلس دهم متنوع است.
وی تفکر سیاسی حاکم بر مجلس جدید را متعادل ارزیابی کرد و افزود: تعداد افراد وابسته به دو جناح سیاسی در این مجلس به شکل تقریبی برابر است و هیچ‌یک از آن‌ها جریان غالب مجلس نیستند .
فولادگر گفت: از مجموع 15 کمیسیون موجود در مجلس، 13 کمیسیون به فراکسیون ولایت و دو کمیسیون به فراکسیون امید تعلق دارد.
وی مهم‌ترین اقدامات لازم درحوزه فرهنگ را توجه به زیرساخت‌ها و نظارت‌ها دانست و افزود: در حوزه اجتماعی نیز باید به آسیب‌های موجود رسیدگی کرد که پیش‌نیاز هر دو بخش فرهنگ و اجتماع نیز اقتصاد است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:این دوره مجلس به دلیل شرایط کشور، دوره‌ای بسیار حساس است.

** سرمایه گذاری خارجی در جهت اقتصاد مقاومتی است
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری خارجی در کشور گفت: سرمایه گذاری خارجی در راستای سیاست های مجلس و هم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است به شرط اینکه به تعطیلی واحدها و تولیدات داخلی منجر نشود.
فولادگر گفت: مجلس از سیاست دولت در مورد کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی حمایت می کند.
وی با بیان اینکه یارانه در زندگی بیش از 50 درصد مردم هیچ نقشی ندارد، تصریح کرد: تا کنون سه میلیون نفر از فهرست دریافت یارانه حذف شده اند و تا پایان سال جاری این رقم باید به 20 میلیون نفر برسد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت:طرح سلامت نباید به پرداخت ها محدود شود، بلکه باید در زیرساخت ها و بیمارستانها هزینه شود.
وی با بیان اینکه نظام پرداخت ها در وزارت بهداشت و درمان باید عادلانه شود، افزود:بخشی از حقوق های نجومی مربوط به بهداشت و درمان است.
فولادگر گفت:اگر قانون به درستی اجرا شود، حقوق نامتعارف معنایی پیدا نمی کند.
فولادگر با بیان اینکه جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان هفته آینده برگزار خواهد شد و هیات رئیسه انتخاب می شوند، اظهار کرد:امیدواریم انسجام و هماهنگی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این دوره بهتر از دوره های قبلی باشد.
7150/ 6022

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت مسیر خوبی را درسیاست های اقتصادی در پیش گرفته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX