ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی‌ می‌شود

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از راه‌اندازی‌ پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند با همکاری پژوهشگاه مطالعات تقریبی مذاهب وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب خبر داد.

مجمع تقریب مذاهب

به گزارش ایسنا، ‌محمدرضا گلرو - معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی - در نشست مشترک علما و اندیشمندان اهل تشیع و تسنن استان، اظهار کرد: امروز دعوای بین دو مذهب خاص در جهان اسلام مطرح نیست و در اتفاتی که در سوریه و یمن و کشورهای اسلامی شاهد آن هستیم، مخاطب این جنگ‌ها تمام مسلمانان (تشیع و اهل تسنن) هستند.

وی ادامه داد: نقشه‌ای که استکبار جهانی طراحی کرده برای اصل و پایه اسلام است و مهم نیست مذهب ما چیست و از کدام فرقه هستیم وقتی مفتخریم نام اسلام بر پیشانی ما است استکبار جهانی تحمل دیدن ما را ندارد.

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ساده انگاری است که فکر کنیم بخشی از جهان اسلام مورد پذیرش استکبار است و بخش دیگری نه، تصریح کرد: امروز همه آگاه هستیم که دشمن اسلام را نمی‌خواهد و وحدت مسلمانان را هدف گرفته و نقشه برای این امر کشیده است و قطعاً با نبود وحدت اثر از اسلامی باقی نخواهد ماند.

گلرو با اشاره به اینکه استراتژی کنونی مجمع؛ میدانی کردن تقریب است، تصریح کرد: در این راستا برای معرفی مسئله تقریب در بین اقشار مختلف جامعه شروع به فعالیت کرده‌ایم و مستندی از هم‎زیستی علمای شیعه و سنی در استان‌های کشور تهیه و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی همیشه در موضوع وحدت مثال‌زدنی بوده و باید کمک شود تا بتوانیم در سایر اقشار جامعه فعالیت‌های خوبی انجام دهیم، افزود: پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند با همکاری پژوهشگاه مطالعات تقریبی مذاهب وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب راه اندازی می‌شود که امیدواریم این مهم در استان فرصتی برای ارائه نمونه بهتری از وحدت اسلامی به جهان باشد.

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ادامه داد: امسال نیز با جدیت و همبستگی بخاطر توطئه‌های بیشتری که علیه اسلام و آرمان قدس توسط استکبار جهانی انجام شده دست در دست با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه دیگری برای اسلام ایجاد می‌کنیم.

گلرو خاطرنشان کرد: استکبار در کشور ما با طرح موضوع حمایت یا عدم حمایت از حزب الله لبنان تلاش دارد، اختلاف ایجاد کند و همه می‌دانیم که حزب الله در جهت آرمان قدس شریف حرکت می‌کند و این آرمان مشترک تمام مسلمین است.

روز قدس، مقاومت نبوی و مقاومت حسینی را به مجاهدان اسلام آموخت

حجت الاسلام کاظم لطفیان - مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی - نیز در این جلسه گفت: نشست علمای تشیع و تسنن استان با هدف اعلام همبستگی با مسلمانان فلسطین در آستانه روز جهانی قدس تشکیل شد.

وی ادامه داد: حضرت امام(ره) با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان مقاومت نبوی و مقاومت حسینی را به مجاهدان راه اسلام آموخت و تقویت گفتمان بیداری اسلامی با مدیریت خردمندانه مقام معظم رهبری نیز به پیش می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی، تاکید کرد: هدف این است نسبت به رویدادهایی که قلب مسلمانان را جریحه‌دار کرده است، در برابر آن با حفظ انسجام و اتحاد، موضع صحیحی اتخاذ کرده باشیم و در مبارزه با دشمنان اسلام نیز هیچ کوتاهی نکنیم.

لطفیان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که در درون کشور جای دوست با دشمن عوض شود و لبخند دشمن ما را فریب دهد، افزود: برخی وابستگی‌ها در تعدادی از کشورهای اسلامی مانع حق‌جویی شده که خوشبختانه این مساله در ایران رخ نداده است.


انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده