ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وجود بیش از 3 هزار باغ انگور در سیستان و بلوچستان

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت انگور انگور یاقوتی تانیمه تیر در استان به اتمام می رسد.

انگور

اردشیر شهرکی در گفت وگو با خبرنگار ‌ایسنا اظهار کرد: برداشت انگور یاقوتی که زودرس‌ترین انگور ایران است از اول خرداد در سطح سیستان وبلوچستان آغاز و تا نیمه تیر ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۶هزار تن انگور در سیستان تولید و روانه بازار مصرف شده است که پیش بینی می‌شود این رقم به ۳۰هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه سیستان وبلوچستان دارای ۳هزار و۵۰۰ هکتار باغ انگور است تصریح کرد: بیش از 85 درصد باغات آن را انگور یاقوتی به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره بر اینکه امسال حدود ۶درصد افزایش تولید انگور یاقوتی در استان داشته‌ایم، افزود: بازار مصرف این ریزدانه مربوط به خود استان است و به تهران، خراسان و چند شهرستان دیگر نیز صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در 15 شهرستان استان، انگور یاقوتی کشت می‌شود، عنوان کرد: شهرستان‌های زهک، هامون خاش، هیرمند و زاهدان بیشترین باغات انگور را به خود اختصاص داده‌اند.

شهرکی افزود: برای کشاورزان و بهره برداران تاکنون خدمات یارانه نهال داده شده همچنین برای آنها کلاس و دوره آموزشی جهت تغذیه مبارزه با آفات گذاشته شده است.

‌در سطح استان علاوه بر انگور یاقوتی قرمز ارقام دیگر انگور شامل، یاقوتی‌، سفید فخری، سنگک، امیری لعل حاجی عباسی چشم گاوی قندهاری مایه میش غلامی و شست عروس کشت و تولید می‌شود.

‌انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده