ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرخ مشارکتی زنان در اقتصاد جامعه 8 درصد کمتر از مردان است‌

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: آموزش های لازم جهت توانمند سازی به زنان سرپرست خانوار داده شود تا نرخ مشارکتی زنان در اقتصاد جامعه بیشتر از 8 درصد شود.

اشتغال

به گزارش ‌ایسنا، غلامرضا مالکی اظهار کرد: زنان سرپرست خانوار بخشی زیادی از جمعیت جامعه را به خود اختصاص داده‌اند که در این راستا باید فرصت‌های شغلی زیادی در جامعه برای آنان ایجاد شود.

وی افزود: 60 درصد از تحصیل کنندگان استان را بانوان تشکیل می‌دهند و این نشان دهنده ‌این است که زنان در مقایسه با مردان در دیدن آموزش‌ها موفق‌تر هستند.

این مسئول ادامه داد: در استان به ایجاد اشتغال پایدار به خصوص در بخش کشاورزی در راستای تولید بیشتر باید توجه ویژه شود.

مالکی شجاع تصریح کرد: معضل اشتغال به صورت زنجیر وار به هم متصل است که باید در زمینه رفع این معضل بزرگ با دولت همکاری‌های لازم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در جهت اشتغال پایدار استفاده شود تا معضل بیکاری جوانان تا حدود زیادی برطرف شود.

وی گفت: باید در جلسات برگزار شده فرصت بیشتری در اختیار دستگاه‌های مرتبط با توانمند سازی زنان سرپرست خانوار داده شود تا ایده نظرات خود را در این راستای بیان کنند.

‌انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده