ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«سیاست زدگی» و «عدم انسجام مدیریتی»، دو چالش ‌کرمان در آغاز به کار دولت یازدهم

‌استاندار کرمان با اشاره به دو چالش اساسی «سیاسی و سیاست زدگی» و «عدم انسجام مدیریتی» در استان کرمان بعد از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، یادآور شد: در گام نخست برای حل مساله سیاسی به همه اعلام شد که اولویت اول در استان کرمان توسعه اقتصادی است و بر همین مبنا مدل «ولایت و توسعه» مطرح و محصول آن بعد از رایزنی‌های بسیار زیاد، ایجاد وفاق درون استانی بود.

استاندار کرمان

به گزارش ‌ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" شامگاه چهارشنبه در دیدار با مدیران کرمانی مجموعه شهرداری تهران، با ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه، از شهرداری تهران به خاطر کمک‌هایی که در برگزاری هرچه بهتر هفته فرهنگی کرمان انجام داد، قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه هفته فرهنگی کرمان که سال گذشته برای اولین بار در برج میلاد برگزار شد، برنامه‌ای در نوع خود کم سابقه‌ بود که مورد توجه بسیاری از مدیران ارشد کشور و استان کرمان قرار گرفت، افزود: در این جشنواره تلاش شد تا از همه سلیقه‌ها استفاده شود و همه جناح های سیاسی استان در آن لحاظ شد و خوشبختانه در بهترین سطح و شرایط برگزار گردید.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به دو چالش اساسی‌ "سیاسی و سیاست زدگی" و "عدم انسجام مدیریتی" در استان کرمان بعد از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، یادآور شد: در گام نخست برای حل مساله سیاسی به همه اعلام شد که اولویت اول در استان کرمان توسعه اقتصادی است و بر همین مبنا مدل«ولایت و توسعه» مطرح و محصول آن بعد از رایزنی‌های بسیار زیاد، ایجاد وفاق درون استانی بود.

رزم حسینی با تاکید براینکه بعد از شکل گیری این وفاق ملی در دورن استان همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی استان پای کار آمدند، گفت: می‌توان به صراحت اعلام کرد که  استان کرمان در طول تاریخ انقلاب اسلامی شاهد چنین هم‌گرایی بی‌سابقه‌ای به لحاظ سیاسی در دورن خود نبوده است و البته این را همه اذعان می‌کنند.

نماینده عالی دولت دولت در استان کرمان در ادامه از بروکراسی اداری به عنوان سد بزرگ پیش روی توسعه یاد کرد و افزود: بروکراسی اداری سابقه‌ای حداقل یکصد ساله در کشور دارد و متاسفانه تا پیش از این، هر دولتی در ایران به روی کار آمده بود، به سلیقه خودش این بروکراسی را گسترش داده و با تاسیس دستگاه‌های موازی و استخدام‌های بی‌ضابطه به جای کوچک‌سازی ساختار دولت، خود را بزرگ‌تر کرده است تا جایی که اگر کسی می‌خواست قدمی در مسیر سازندگی بردارد، همین بروکراسی و قوانین دست و پاگیر برای او بزرگترین مانع شده بود.

رزم حسینی با تاکید براینکه ایده مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان با هدف هم افزایی اصولی در بحث توسعه‌ای و عبور از بروکراسی اداری مطرح شد، یادآور شد: اضلاع مثلث توسعه اقتصادی را نمایندگان مجلس، کارگزاران حکومت اعم از دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی، سرمایه برای استان کرمان خواند و افزود: 25 ماه گذشته طی بازدید از شهرستان قلعه گنج، مشاهده شد که این شهرستان علی‌رغم گنج‌های فراوان، از شدت فقر رنج می‌برد، بنابراین طی بررسی‌های صورت گرفته قرار شد توسعه این شهر به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گیرد.

رزم حسینی با تاکید براینکه توسعه باید از مسیر بخش خصوصی آغاز شود و دولت هم در خدمت توسعه باشد، خاطرنشان کرد: در مهر ماه سال 93 که هنوز بحث اقتصاد مقاومتی در کشور جدی نبود، مجموعه استانداری کرمان شهرستان قلعه‌گنج را به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در اختیار بنیاد مستضعفان قرار داد و امروز با گذشت کمتر از دو سال، انقلاب بزرگی در این شهرستان رخ داده است.

وی یادآور شد: یک نمونه از برکات این طرح بزرگ این بود که شهرستان قلعه گنج که پیش از دولت تدبیر و امید ناامن ترین شهر جنوب استان کرمان بود، امروز به امن ترین شهر جنوب استان تبدیل شده و روزانه گردشگران زیادی از داخل و حتی خارج کشور از این شهرستان بازدید می‌کنند.

استاندار کرمان همچنین با اعلام اینکه استان کرمان به عنوان یکی از استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است، گفت: اقتصاد مقاومتی فروش نفت نیست بلکه اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر ظرفیت‌ها داخلی به سمت اقتصاد درون‌زا و پایدار است، اتفاقی که نمونه آن را به وضوح در شهرستان قلعه گنج می توان مشاهده کرد.

رزم حسینی به طرح تقسیم مناطق هشتگانه اقتصادی استان کرمان اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، توسعه هر یک از بخش‌ها به یکی از مجموعه‌های بزرگ اقتصادی درون استان همچون بنیاد مستضعفان، شرکت کرمان موتور، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت میدکو، شرکت صنایع مس، شرکت گل گهر و مجموعه هلدینگ استراتوس به عنوان متولیان بخش خصوصی این 8 بخش واگذار می گردد تا استان را در قالب مدل شهرستان قلعه گنج به سمت توسعه هر چه بیشتر هدایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر استفاده از همه ظرفیت‌های انسانی و اجتماعی منطقه در جهت توسعه و پیشرفت استان تاکید کرد و یادآور شد: هر کرمانی در هر نقطه ای از کشور و دنیا وجود دارد باید برای امر توسعه مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه تلاش و کوشش در استان کرمان یک لحظه متوقف نخواهد شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه سیاسی کاری، فساد و بروکراسی‌های اداری لطمه‌های زیادی را در همه این سال‌ها به کشور زده است و این‌ها زنگ خطرهایی برای مسئولین است.


‌انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده