ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار مرکزی: در رژیم تقسیط پساب اراک تجدید نظر می‌کنم

استاندار مرکزی با بیان اینکه در رژیم تقسیط پساب در اراک تجدید نظر می‌کنم، خاطرنشان کرد: پساب مورد نظر باید در سه بخش فضای سبز، صنعت و تالاب میقان اراک تقسیم شود.

استاندار مرکزی

به گزارش ایسنا، ‌محمود زمانی قمی در چهاردهمین جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: شرایط الگوی مصرف در استان اشکال دارد و اصلاح آن نیازمند اصلاح همه بخش‌هاست.

وی افزود: هر چه سریع‌تر جلسه شورای حفاظت آب را تشکیل داده و درصد استفاده از رواناب‌ها و منابع آب زیرزمینی را در استان متعادل کنیم.

استاندار مرکزی گفت: تحت هیچ شرایطی و با سفارش هیچ کس حتی یک چاه غیرمجاز هم نباید حفر شود.

وی افزود: انتقال آب از سد کوچری به ساوه خیلی مهم است و قراردادها در این زمینه سریع‌تر نهایی شود.

زمانی قمی با بیان اینکه در این رابطه هزار لیتر در ثانیه آب در اختیار داریم که این میزان آب مقدار کمی نیست و باید تصمیم درست در این زمینه گرفته شود، تاکید کرد: طرح انتقال آب به استان تا افق 20 سال آینده باید بنیان گذاشته شود.

استاندار مرکزی در ادامه به روز جهانی قدس نیز اشاره کرد و گفت: تا زمانی که این جریان ستمگر به جنایت خود ادامه می دهد ما به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی هیچ راهی جز دفاع از مظلوم نمی‌شناسیم و هیچ روزی را بهتر از روز قدس برای ابراز این عقیده نمی‌دانیم.

وی گفت: امیدواریم روز قدسی را بدون حضور اسرائیل در منطقه و تکفیری‌ها در جهان اسلام برگزار کنیم، روز قدسی که در آن فریاد برادری و صلح و صفا را در خاورمیانه بشنویم و کمتر شاهد این همه جنایت علیه بشریت و مسلمانان باشیم.

زمانی قمی افزود: باید حساسیت و تعصب خود را نسبت به برگزاری راهپیمایی روز قدس بیشتر کنیم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه فرمانداران نسبت به برگزاری باشکوه این روز و امنیت این روز توجه ویژه داشته باشند، از همه گروه‌های سیاسی استان، تشکل‌ها و نهادهای موثر مردمی دعوت کرد تا برای باشکوه برگزار کردن این روز به صحنه بیایند و همه برای تکریم روز قدس به پا خیزند.

به گزارش ایسنا، خلیلی مدیر عامل آبفای شهری استان مرکزی نیز در این جلسه اظهار کرد: وزارت نیرو در راستای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی 17 پروژه ملی دارد که از این تعداد 10 پروژه مربوط به آب و فاضلاب  شهری است.

مدیرعامل آبفای شهری استان گفت: سه برنامه در برش استانی آب و فاضلاب تعریف شده است که تصفیه‌خانه فاضلاب آشتیان از جمله طرح‌های ملی استانی شده است که بر اساس تعهد انجام شده باید در مهرماه 95 به اتمام برسد. در حال حاضر ساختمان‌سازی این تصفیه خانه انجام شده و تجهیزات آن در حال نصب است.

وی گفت: امسال دو میلیارد تومان به تصفیه‌خانه فاضلاب آشتیان تعلق گرفته است و حدود سه میلیارد تومان نیز از اعتبارات صکوک اسلامی در نظر گرفته شده است که بخشی از ان اخذ شده است و امیدواریم بتوانیم تخصیص 100 درصدی بگیریم واین پروژه در مهرماه به بهره‌برداری برسد.

خلیلی عنوان کرد: به جز تصفیه خانه آشتیان، پروژه تصفیه‌خانه تفرش در حال آماده‌سازی است و یکی از مهمترین طرح‌های زیست‌محیطی تفرش به شمار می‌رود.

وی گفت: اجرای پروژه فاضلاب کمیجان از دیگر طرح‌هایی است که جزو برنامه‌های اقتصاد مقاومتی پیشنهاد کرده‌ایم که از طریق بخش خصوصی با هزینه‌ای بالغ بر 22 میلیارد تومان در نیمه اول سال شروع می‌شود.

مدیر عامل آبفای شهری استان عنوان کرد: سرانه مصرف آب در استان مرکزی 242 لیتر آب در ثانیه است.

به گزارش ایسنا، عرفانی نصب مدیر آبفای روستایی استان نیز اظهار کرد: تعداد مجتمع‌های آبرسانی که در سطح استان مرکزی تعریف شده است 113 مجتمع است.

وی گفت: امسال آبرسانی به 69 روستا با برنامه زمان‌بندی از محل صندوق توسعه ملی به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: طرح آبرسانی به تعدادی از روستاهای استان، لرستان و شهر هندودر از سد کمال صالح به عنوان یک کار مشترک به میزان 130 لیتر آب در ثانیه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، آمره‌ای نیز اظهار کرد: برای رودخانه قره‌چای باید مطالعات ویژه انجام شود، چرا که این رودخانه شاهرگ حیاتی پنج شهرستان است.

وی عنوان کرد: در استان مرکزی فشار بر روی آب های زیرزمینی زیاد است و ساوه بیشترین افت آب‌های زیر‌زمینی را در استان داراست.

آمره‌ای در ادامه ضمن تاکید بر اینکه آب محور توسعه است، گفت: نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌ها و نصب کنتور حجمی از جمله پروژه‌های پیشنهادی کارگروه‌های برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی در سال 95 است.

‌مدیرکل آب منطقهای استان مرکزی گفت: اولویت شرکت آب منطقه‌ای این است که چاه‌هایی که بعد از سال 85 حفر شده است، در اسرع وقت تعیین تکلیف و پر شود.

‌انتهاي پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده