هشدار هیات نجات غریق و غواصی همدان به شنا در آب های آزاد

همدان - ایرنا- رییس هیات نجات غریق و غواصی همدان نسبت به شنا در آب های آزاد بویژه سدها و آب بندها هشدار داد.

سیروس سوریان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همه ساله بویژه در فصل گرما شاهد استقبال علاقه مندان به شنا از سدها و آب گیرها هستیم که البته با خطر غرق شدگی نیز همراه است.
وی اضافه کرد: افزایش دمای هوا و پربودن آب سدها و آبگیرها این امکان را برای اهالی ساکن در اطراف سدها و همچنین سایر مردم بویژه جوانان و نوجوانان مهیا ساخته تا برای ساعات سرگرمی به شنا بپردازند در حالیکه سدها مناسب شنا کردن نیست ضمن اینکه بسیاری از این افراد نیز اصول و فنون شنا را نمی دانند.
سوریان بیان کرد: شنا در تمامی سدها و آبگیرها ممنوع است و انتظار داریم شناگران به جای استفاده از این فضای خطرناک، در استخرهای شنا حضور یابند.
رییس هیات نجات غریق و غواصی همدان با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی پیرامون خطرات ناشی از شنا در آب های آزاد گفت: خانواده ها باید نسبت به آگاه سازی فرزندان خود پیرامون شرایط غیر استاندارد سدها و آبگیرها برای شنا اقدام کنند نه اینکه با خطرات قطعی بی تفاوت باشند.
وی افزود: نظارت و کنترل و ایجاد امنیت در اماکن آبی و استخرهای موجود در محدوده شهر و شهرک ها بر عهده هیات ورزشی نجات غریق و غواصی است که در طول سال های گذشته در اجرای این مهم و ایجاد امنیت کامل استفاده کنندگان مکان های آبی ورزشی تلاش لازم صورت گرفته منتهی نیاز است سایر دستگاه های مسوول در نظارت دقیق بر سدها و آبگیرها اقدام کنند.
وی بیان داشت: سرکشی از مناطق آب های آزاد بویژه سدها ضروری است و انتظار داریم امسال از سوی دستگاه های مسئول نظارت دقیق و مداوم صورت بگیرد.
براساس آمارهای اعلام شده در استان همدان طی دو ماهه ابتدای امسال 5 نفر به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست داده اند که به نسبت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
7520/6993

[ منبع این خبر سایت ایرنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار هیات نجات غریق و غواصی همدان به شنا در آب های آزاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX