ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زیر ساخت های ناچیز ورزشی برای دانش آموزان در البرز

کرج - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: زیر ساخت ورزشی برای جمعیت بالای دانش آموزی در این استان 6 صدم متر مربع است.

فرشید علیزاده روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمبود فضای ورزشی در این استان نه تنها در طول سال تحصیلی سبب رنجش دانش آموزان و مربیان ورزش فعال در مدارس البرز می شود بلکه این مشکل در ایام فصل تابستان به دلیل حضور بیشتر دانش آموزان به سوی فعالیت های ورزشی محسوس تر است.
وی اظهار کرد: علت اصلی کمبود فضای ورزشی به خصوص در زمان اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان به تکمیل نبودن طرح های ورزشی نیمه تمام درحوزه آموزش و پرورش البرز به دلیل کمبود اعتبار برمی گردد.
معاون تربیت بدنی و سلامت البرز با اشاره به جمعیت 430 هزار نفری دانش آموزی در البرز خاطرنشان شد: امکانات فضا و تجهیزات ورزشی در مدارس و سالن های ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش نه تنها پاسخگوی این تعداد دانش آموز نیست بلکه سبب نارضایتی دانش آموزان ، دبیران و مربیان ورزش فعال در مجموعه مدارس این استان نیز شده است.
علیزاده گفت: دانش آموزان این استان به رغم کمبود امکانات و فضاهای ورزشی در مدارس هر ساله با حضوری پررنگ در مسابقات استانی ، کشوری و بین المللی حائز رتبه های برتر می شوند.
وی توانمندی نیروی انسانی فعال در حوزه ورزش آموزش و پرورش البرز را به رغم کمبودها ستودنی دانست و افزود: ایجاد انگیزه برای ورزش تخصصی در بین دانش آموزان البته با حمایت اولیاء دانش آموزان رمز موفقیت ما را در نخبه پروری ورزش دانش آموزی این استان در عرصه ورزش تخصصی با هدف شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی تشکیل می دهد.
معاون تربیت بدنی و سلامت البرز در ادامه به تحت پوشش قرار دادن 33 هزار دانش آموز البرزی در تابستان 95 پرداخت و یادآورشد: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان این استان 36 سالن ورزشی بعنوان پایگاه تابستانه ورزش در یک هزار و 500 سانس فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی ادامه داد: 68 سانس ورزشی این سالن های ورزشی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته اختصاص یافته است.
البرز 430 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده