بوشهرمرکز استانی که فاقد کتابخانه عمومی است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل امور کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت:در زمان حاضر شهر بوشهربعنوان مرکز این استان فاقد کتابخانه عمومی است که برای برون رفت از این وضعیت افزون بر مسوولان با مشارکت افراد نیک اندیش و خیر نیز نیاز است.

سید علی هاشمی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: منابع درآمدی کتابخانه های عمومی از محل سهم نیم درصد اعتبارات عمرانی شهرداری هاست که فقط شماری از شهرداری های استان بوشهر در این زمینه همکاری دارند .
وی یادآورشد: خیرین قشر دیگری از مشارکت کنندگان در زمینه امور کتابخانه ها هستند و باتوجه به شرایط استان و کمبود اعتبار در زمینه احداث و تامین تجهیزات انتظار می رود افراد نیک اندیش همکاری بیشتری داشته باشند .
هاشمی گفت: هم اینک انجمن خیرین کتابخانه ساز فقط درشهر بوشهر فعال است و این مهم در 9 شهرستان دیگر این استان نیز تشکیل خواهد شد.
هاشمی گفت : تاکنون چهار ساختمان برای کاربری کتابخانه و سه قطعه زمین به منظور ساخت کتابخانه از طرف خیرین کتابخانه ساز در استان بوشهر اهدا شده است .
مدیر عامل و عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر نیز گفت: این انجمن نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتاب خوانی و جلب مشارکت افراد خیر در تامین فضای مورد نیاز کتابخانه دارد.
غلامحسین کروبی افزود: دراین راستا همراهی کردن اداره کل کتابخانه های استان بوشهر نیز موثر است .
وی یادآورشد: هدف از فعالیت این انجمن ترویج فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری برای توسعه فرهنگ مطالعه و ورود به عرصه ساخت و ساز در زمینه کتابخانه هاست .
کروبی افزود:تاکنون خیرین در عرصه های مختلف مشارکت داشته اند که حضورشان در زمینه کتاب وکتابخانه یک ضرورت است .
مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر اظهارداشت:افرادعلاقه مند می توانند با اهدا و وقف زمین برای احداث کتابخانه و یا تامین منابع مالی برای ساخت کتابخانه و سالن های مطالعه مشارکت کنند و هر کدام را که انجام دهند به نام خوشان ثبت می شود.
وی با اعلام اینکه اهدا کتاب و تامین بودجه و منابع مالی برای تجهیز کتابخانه ها از دیگر اهداف انجمن است،گفت:تجلیل از کتاب داران به عنوان ارکان فرهنگ کتاب خوانی از دیگر برنامه های این انجمن است.
کروبی افزود: یک کتابخانه قبل از سال 92در سمت غربی هتل دلوار بوشهر در محل مجتمع فرهنگی هنری 9 دی با اعتبار قابل توجهی ساخته شد که پس از اتمام عملیات ساختمانی از طرف کارشناسان غیر قابل بهره برداری تشخیص داده شد.
کروبی اضافه کرد : این امر باعث شده تا در چند سال اخیر به دلیل ایمنی نبودن فضای یادشده بدون استفاده و متروکه باقی بماند که می طلبد در این راستا مسئولان مرتبط تصمیم گیری کنند .
وی گفت: امسال همایش خیرین و نیکوکاران کتاب توسط انجمن خیرین کتابخانه ساز استان بوشهربرگزار خواهد شد.
این مقام مسوول ادامه داد: تهیه بانک جامع اطلاعات واقفان و خیرین کتابخانه ساز و اهدا کنندگان کتاب نیز از دیگر برنامه های در دست اقدام این انجمن است .
کروبی گفت: باتوجه به تجربه های موفق مشارکت خیرین در امور مختلف در کشور مانند مدرسه سازی پیشنهاد می شود که دولت در قانون بودجه سالانه سهم 50 درصدی بین دولت و خیرین را برای خیرین کتابخانه ساز نیز پیش بینی کند .
وی که خود اهدا کننده دو هزار جلد کتاب به کتابخانه های مصلحیان در بوشهر و کتابخانه شهر کاکی است،افزود:معافیت و بخشودگی مالیاتی نیز می تواند زمینه ساز تشویق مشارکت خیرین کتابخانه ساز شود.
7210/ 6045

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بوشهرمرکز استانی که فاقد کتابخانه عمومی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX