ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تمدید مهلت انتخاب رشته/کارنامه داوطلبان معترض آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی اصلاح شد

تهران-ایرنا- دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: اعتراض برخی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی وارد است و کارنامه این داوطلبان اصلاح شد.

جمشید حاجتی دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی،‌بهداشت و تخصصی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا، افزود: اعتراض روز چهارشنبه تعدادی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی فقط مربوط به گروه رشته علوم آزمایشگاهی، یکی از گروه رشته های آزمون از مجموع 56 گروه رشته‌های آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی بود.
وی ادامه داد: داوطلبان گروه رشته علوم آزمایشگاهی که شامل رشته‌های بیوشیمی، ژنتیک و زیست فناوری است، به جابجایی نمره کد دروس آزمون خود در کارنامه اعتراض داشتند.
حاجتی اظهار داشت: ‌در واقع در کارنامه این داوطلبان، نمره درس الف به جای نمره درس ب منتشر شده بود که با توجه به تفاوت ضریب هر درس در قبولی هر رشته، موجب اشکالاتی در نمره و انتخاب رشته آنان می‌شد.
وی افزود: روز چهارشنبه بلافاصله پس از اعلام اعتراض این داوطلبان، به اعتراض ها رسیدگی شد و با اصلاح جابجایی نمرات، در همان روز چهارشنبه(دیروز) کارنامه جدید صادر شد و در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس داوطلبان قرار گرفت.
آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی روزهای 23 و 24 اردیبهشت با شرکت حدود 60 هزار داوطلب در 56 رشته برگزار شد که پس از اعلام کارنامه این آزمون در هشتم تیرماه جاری، تعدادی از داوطلبان روز چهارشنبه (9 تیر) با تجمع مقابل وزارت بهداشت، نسبت به اشکالات و جابجایی در نمره و رتبه و نیز اشکال در برخی سوالات این آزمون اعتراض کردند.
پس از این اعتراض ها، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از تمدید زمان انتخاب رشته و رسیدگی به شکایت این داوطلبان خبر داد و با تشکیل کمیته ای مسئولیت رسیدگی به این اعتراض ها را به دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی واگذار کرد.

**سنجش بر اساس کلید اصلاح شده
حاجتی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایرنا که اعتراض تعدادی از داوطلبان نیز به اشتباه در کلید پاسخنامه آزمون بوده است، گفت: این اعتراض نیز فقط مربوط به گروه علوم آزمایشگاهی بود که وارد نیست، زیرا پاسخنامه شامل دو کلید اولیه و نهایی است، کلید اولیه بلافاصله پس از آزمون در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که داوطلبان با توجه به آن می توانند نمره خود را برآورد کنند.
وی افزود:‌ کلید اولیه اشکالاتی داشت اما کلیدی که معیار سنجش قرار می گیرد، کلید نهایی پاسخنامه است که ظاهرا مرکز سنجش آموزش پزشکی این کلید را که اصلاح شده در اختیار داوطلبان قرار نداده است.
حاجتی ادامه داد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در رشته علوم آزمایشگاهی مطمئن باشند که پاسخنامه آزمون آنها بر اساس کلید اصلاح شده، سنجش شده و از این نظر حقی از کسی ضایع نمی‌شود.
دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت ادامه داد:‌ به جز داوطلبان رشته گروه علوم آزمایشگاهی، اعتراض جمعی دیگری به آزمون کارشناسی ارشد نبود و اعتراض های خاصی که به صورت انفرادی مطرح شده مثلا در کد رشته برخی داوطلبان اشتباه شده نیز رسیدگی شد، این اعتراض ها موارد جزئی است که برای تعداد انگشت شماری رخ می‌دهد و هر سال نیز وجود دارد که به همه آنها رسیدگی شده است.
حاجتی خاطرنشان کرد:‌ مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد مطابق جدول اعلام شده تا روز 12 تیر است اما با توجه به اشکالات به وجود آمده این مهلت تمدید خواهد شد که جزئیات زمان تمدید مهلت به زودی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود.
حاجتی افزود:‌ نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی تا آخر تیر اعلام می شود.
اجتمام(4)**3063**1429

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده