ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

640میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان های کهگیلویه وبویراحمد هزینه شد

گچساران - ایرنا - مدیر امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 640 میلیارد ریال اعتبار از ابتدای طرح تحول سلامت تاکنون برای تجهیز بیمارستان های این استان هزینه شد.

امیر رشیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار برای خرید تجهیزاتی مانند اندوسکوپی، رادیولوژی،سی تی اسکن، ام آر آی، راه اندازی تخت های ویژه، نوسازی تخت های موجود،تجهیزات گرمایشی، سرمایشی و تامین آمبولانس برای چهار بیمارستان در شهر یاسوج( شهید بهشتی و امام سجاد)، شهید رجایی شهر دوگنبدان و امام خمینی دهدشت (ره)هزینه شده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای طرح تحول سلامت در اردیبهشت سال 93 تاکنون 141 تخت بیمارستانی نوسازی، 25 تخت ویژه راه اندازی و 23 دستگاه آمبولانس به ناوگان فوریت های پزشکی این استان افزوده شد.
مدیر امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: عملیات بخش زایمان بیمارستان امام سجاد یاسوج با 11 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت یک هزار و 180 مترمربع و 66 درصد پیشرفت فیزیکی،عملیات اجرایی کلنیک های تخصصی شهرهای دهدشت و دوگنبدان به ترتیب با 50 و 30 درصد پیشرفت فیزیکی و 80 میلیارد ریال اعتبار از مهمترین دستاوردهای توسعه بیمارستانی از مهمترین طرحهای در دست اجرای در قالب طرح تحول سلامت در این استان است.
وی شروع عملیات اجرایی مرکز غربالگری سرطان، مرکز پزشکی هسته ای و مرکز ناباوری از برنامه های در دست اجرای تقویت زیرساخت های بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد است.
مدیر امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیون و 565 هزار بیمار در این استان از مزایای طرح تحول نظام سلامت از ابتدای شروع این طرح تاکنون بهره مند شده اند.
رشیدی افزود: از این تعداد یک میلیون و 400 هزار نفر از خدمات درمان سرپایی و 165 هزار نفر از خدمات بستری طرح تحول سلامت در کهگیلویه و بویراحمد استفاده کردند.
وی با بیان این که در این طرح نرخ تعرفه پرداختی مردم از 37 درصد به کمتر از شش درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: طرح تحول سلامت هزینه های درمانی مردم را کاهش چشمگیری داد.
رشیدی ابراز کرد: نرخ مراجعه بیماران به استان های دیگر در کهگیلویه و بویراحمد که پیش از طرح تحول نظام سلامت یازده و نیم در هزار بیمار بود، اکنون به شش و نیم در یکهزار بیمار رسیده است.
رئیس امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هزینه های سنگین خرید کالاهای پزشکی تامین آن برای بیمار در داخل بیمارستان یا خارج از بیمارستان با طرح زنجیره ارجاع در این طرح، تصریح کرد: این طرح نقش اثرگذاری در بهبود وضعیت سلامت به عنوان زیربنایی ترین مطالبه مردم دارد.
وی همچنین از انجام 16 هزار زایمان طبیعی رایگان از ابتدای طرح تحول سلامت در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
رشیدی بیان کرد: شاخص زایمان ها با جراحی سزارین که در سه سال اخیر 46درصد بود هم اکنون به 39درصد کاهش یافته است.
رئیس امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد:از ابتدای طرح تحول نظام سلامت 100 پزشک متخصص، 125 پرستار و 35 ماما به پرسنل مراکز درمانی این استان افزوده شد.
مدیرامور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بهبود شاخص های سلامت و امید به زندگی دستاورد مهم دولت یازدهم به ویژه در مناطق محروم است.
طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت سال 93 در کشور آغاز شد.
استان 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.
8143/6162

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده