ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر بهداشت: پرونده الکترونیکی پشتیبان طرح تحول نظام سلامت است

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده سلامت الکترونیکی یکی از پروژه های پشتیبان طرح تحول نظام سلامت به شمار می رود.

دکتر علی اکبر سیاری دیشب در جریان بازدید از سامانه یکپارچه نظام اطلاعات(سینا) دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: اجرای برنامه کشوری پزشک خانواده در بستر الکترونیکی ضروری است. وی ادامه داد: به همین منظور اجرای بسته های خدمت توسط بهورز، پزشک و کارشناس مراقبت سلامت باید در قالب پرونده الکترونیک سلامت صورت گیرد.
معاون وزیر بهداشت گفت: خراسان رضوی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای طرح پرونده سلامت الکترونیکی در سطح کشور پیشگام است.
وی افزود: این دانشگاه در اجرای ارائه خدمات رایگان بهداشتی برای ساکنان حاشیه شهر مشهد و اجرای پرونده سلامت الکترونیک در همین مناطق پیش از آنکه دستورالعمل اجرایی در سطح کشور ابلاغ شود اقدام کرده است.
دکتر سیاری ادامه داد: در سطح کشور هم اکنون 'سامانه سیب' در حال اجراست اما در خراسان رضوی سامانه جداگانه دیگری با نام 'سینا' یا سامانه یکپارچه نظام اطلاعات نیز عملیاتی شده است.
وی گفت: بازدیدهای انجام شده از سامانه سینا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشانگر موفقیت آن در بخشهای مختلف نظیر بیماریهای واگیر و سامانه مراقبت مادران و کودکان است.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی شرق کشور دارای هشت هزار دانشجو و افزون بر 17 هزار کارمند بهداشتی و درمانی است.
3027/1858

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده