ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار کرمان: پیشرفت و توسعه تنها هدف مسئولان در کرمان است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تلاش و کوشش در این استان لحظه‌ ای متوقف نخواهد شد گفت: توسعه و پیشرفت، تنها هدف بزرگ مسئولان در این استان است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی در جمع مدیران کرمانی شهرداری تهران با اشاره به دو چالش اساسی سیاسی و سیاست زدگی و نبود انسجام مدیریتی در استان کرمان بعد از آغاز به کار دولت تدبیر و امید افزود: برای رفع مسئله سیاسی در گام نخست به همه اعلام شد که اولویت نخست در استان کرمان توسعه اقتصادی است و بر همین مبنا مدل 'ولایت و توسعه' مطرح و محصول آن بعد از رایزنی ‌های بسیار زیاد، ایجاد وفاق درون استانی بود.
وی با تاکید بر اینکه بعد از شکل گیری وفاق ملی در دورن استانی همه گروه ها و جناح های سیاسی کرمان پای کار آمدند اظهار کرد: می توان به صراحت اعلام کرد که استان کرمان در طول تاریخ انقلاب اسلامی شاهد چنین همگرایی بی‌ سابقه‌ ای از نظر سیاسی نبوده است که البته این را همه اذعان می‌ کنند.
نماینده عالی دولت دولت تدبیر و امید در استان کرمان از بروکراسی اداری به عنوان سد بزرگ پیش روی توسعه استان کرمان یاد کرد.
وی افزود: بروکراسی اداری سابقه ‌ای حداقل 100 ساله در کشور دارد و متاسفانه تا پیش از این، هر دولتی در ایران روی کار آمده به سلیقه خودش این بروکراسی را گسترش داده و با تاسیس دستگاه ‌های موازی و استخدام‌ های بی‌ ضابطه به جای کوچک‌ سازی ساختار دولت، خود را بزرگ‌ تر کرده تا جایی که اگر کسی می‌ خواست قدمی در مسیر سازندگی بردارد همین بروکراسی و قوانین دست و پاگیر برای او بزرگترین مانع بود.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه ایده مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان با هدف هم افزایی اصولی در زمینه توسعه ای و عبور از بروکراسی اداری مطرح شد افزود: 25 ماه گذشته طی بازدید از قلعه گنج، دیدیم این شهرستان علیرغم گنج‌ های فراوان، از فقر شدید رنج می برد بنابراین طی بررسی‌ های انجام شده قرار شد توسعه این شهر به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گیرد.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه توسعه باید از مسیر بخش خصوصی آغاز شود و دولت هم در خدمت توسعه باشد خاطرنشان کرد: مجموعه استانداری کرمان، شهرستان قلعه گنج را مهر سال 93 که هنوز بحث اقتصاد مقاومتی در کشور به صورت جدی مطرح نبود به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در اختیار بنیاد مستضعفان قرار داد و امروز با گذشت کمتر از دو سال، انقلاب بزرگی در این شهرستان رخ داده است.
وی یادآور شد: یک نمونه از برکات اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج ایجاد امنیت در این شهرستان است به طوری که هم اکنون روزانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این قلعه گنج بازدید می‌ کنند.
استاندار کرمان همچنین با اعلام اینکه کرمان به عنوان یکی از استان ‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است گفت: اقتصاد مقاومتی فروش نفت نیست، بلکه اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر ظرفیت‌ های داخلی به سمت اقتصاد درون ‌زا و پایدار است.
رزم حسینی به طرح تقسیم مناطق هشتگانه اقتصادی استان کرمان اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، توسعه هر یک از بخش‌ ها به یکی از مجموعه ‌های بزرگ اقتصادی درون استان همچون بنیاد مستضعفان، شرکت کرمان موتور، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت میدکو، شرکت صنایع مس، شرکت گل گهر و مجموعه هلدینگ استراتوس به عنوان متولیان بخش خصوصی این هشت بخش واگذار می شود تا این استان را در قالب مدل شهرستان قلعه گنج به سمت توسعه هر چه بیشتر هدایت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از همه ظرفیت‌ های انسانی و اجتماعی منطقه در راستای توسعه و پیشرفت استان کرمان تاکید کرد و یادآور شد: هر کرمانی در هر نقطه ای از کشور و دنیا باید در امر توسعه این استان مشارکت کند.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تلاش و کوشش در استان کرمان یک لحظه متوقف نخواهد شد خاطرنشان کرد: متاسفانه سیاسی کاری، فساد و بروکراسی ‌های اداری لطمه های زیادی را در همه این سال ها به کشور زده و اینها زنگ خطری برای مسئولان است.
وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست از اقدامات شهرداری تهران در برگزاری هفته فرهنگی کرمان قدردانی کرد.
وی با اشاره به اینکه هفته فرهنگی کرمان سال گذشته برای نخستین مرتبه در برج میلاد برگزار شد افزود: این برنامه در نوع خود کم سابقه‌ بود که مورد توجه بسیاری از مدیران ارشد کشور و استان کرمان قرار گرفت.
وی افزود: از همه سلیقه ‌ها در هفته فرهنگی کرمان در تهران استفاده شد و همه جناح های سیاسی استان کرمان در آن لحاظ و خوشبختانه در بهترین سطح و شرایط برگزار شد.
در ادامه نشست استاندار کرمان با جمع مدیران کرمانی شهرداری تهران که در سالن جلسات برج آزادی تهران برگزار شد برخی حاضران به بیان دیدگاه های خود پرداختند و مقرر شد، مدیران کرمانی شهرداری تهران کارگروهی را در راستای انسجام بیشتر تشکیل دهند و به صورت ماهانه جلساتی را با مدیران استانداری و شهرداری ‌های استان کرمان برگزار کنند.
3029

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده