ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولید گندم در خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال از افزایش شش برابری میزان تولید گندم در این شهرستان در سال زراعی جدید نسبت به سال گذشته خبرداد.

به گزارش ایرنا ، علی نظری شیخ احمد روز پنجشنبه در بازدید از یک مزرعه الگویی گندم در بخش خورش رستم خلخال افزود: استفاده از ارقام جدید و پربازده گندم در مزارع گندم در سال زراعی جاری وجب افزایش چند برابری تولید گندم در این شهرستان شده است.
وی گفت: استفاده از ارقام جدید گندم از جمله باران آذر 2 و کراس برای نخستین بار در مزارع دیم گندم بخش خورش رستم خلخال با افزایش عملکرد و راندمان محصول موجب کاهش هزینه نگهداری و مقابله با آفات نباتی برای کشاورزان گندم کار شده است.
او افزود: ارقام کشت شده در مزارع الگویی با راهنمایی و نظارت مهندسان و کارشناسان گندم مدیریت جهاد کشاورزی خلخال صورت گرفته و با توجه به سازگاری ارقام جدید گندم با شرایط جوی این شهرستان تولید انبوه این نوع ارقام گندم می تواند در آینده موجب افزایش چند برابری محصول گندم در این منطقه شود.
فرماندار خلخال گفت: گندم تولیدی در مزارع و اراضی زراعی بخش خورش رستم خلخال بهترین و مرغوب ترین نوع گندم تولیدی استان اردبیل محسوب شده و آرد تولیدی مرغوب در کارخانه های آرد سازی این استان اختلاط گندم تولیدی خلخال با گندم سایر مناطق استان امکان پذیر می شود.
امام جمعه شهر هشتجین نیز در این بازدید نبود راه بین مزارع در اراضی بخش خورش رستم را از جمله مشکلات کشاورزان ذکر کرد و گفت: با همکاری مسوولان اجرایی شهرستان برای ایجاد راه بین مزارع مقدار تولید گندم در این منطقه در سال های آینده افزایش خواهد یافت.
شهرستان خلخال در 105 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده