ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست مدیرکل حمل ونقل گلستان از بیمه ها برای فرهنگ سازی کاهش حوادث رانندگی

گرگان - ایرنا - مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان از مدیران بیمه های فعال در استان، سرمایه گذاری در تغییر رفتار ترافیکی و فرهنگ سازی برای به حداقل رساندن سوانح رانندگی بویژه در حوزه موتورسواران را خواستار شد.

به گزارش ایرنا مهدی میقانی چهارشنبه شب در نشستی خبری گفت: اقدام های این اداره کل در طول سال برای تغییر رفتار و فرهنگ سازی در جامعه و تامین سلامت رانندگان به ویژه موتورسواران یک میلیارد و 700 میلیون ریال بوده و به دیه یک نفر هم نمی رسد.
وی افزود: اگر مدیران 20 بیمه فعال در استان حداقل دیه یک نفر را برای تغییر رفتار و فرهنگ سازی در بین موتورسواران اختصاص داده و هزینه کنند، به طور حتم آمار کشته شدگان در حوادث رانندگی و پرداخت دیه در خیلی از موارد کاهش چشمگیر خواهد یافت.
به گفته وی طبق گزارش اداره کل پزشکی قانونی گلستان، سال گذشته در این استان 275 نفر در جاده های برون شهری بر اثر سوانح رانندگی جان باختند که 64 درصد آنان موتورسواران؛ ترک نشینان موتورسیکلت و عابران پیاده بودند.
وی اضافه کرد: در این مدت برای حوادث رانندگی در حوزه موتورسواران بیمه ها حدود 85میلیارد ریال دیه پرداخت کرده اند در حالی که سرمایه گذاری دیه یک نفر از سوی بیمه های فعال استان می تواند کاهش چشمگیری در آمار موتورسواران کشته شده در جاده های برون شهری در استان داشته باشد.

*طرح ایمنی و ترافیک برای 40 مدرسه حاشیه جاده های گلستان
میقانی گفت: امسال پیشنهاد تامین اعتبار برای اجرای طرح ایمنی و ترافیک در 40 مدرسه واقع در حاشیه جاده های استان ارایه شده است.
وی افزود: در این طرح علاوه بر فعالیت های آموزش ترافیکی به جامعه هدف، اقدام های فیزیکی نیز برای کاهش تصادف های رانندگی صورت می گیرد.
به گفته وی سال گذشته 35 مدرسه واقع در حاشیه جاده های استان زیر پوشش طرح ایمنی و ترافیک قرار گرفت.
وی همچنین به آمار متوفیان ناشی از سوانح رانندگی در مدارس واقع در حاشیه جاده های استان در این مدت اشاره کرد و گفت: دانش آموزان زیر 10 سال حدود 10 نفر بوده اند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان، مدارس حاشیه جاده ها در استان را 128 مدرسه اعلام کرد.
علاوه بر جاده های فرعی، جاده اصلی تهران - گرگان - مشهد از وسط بسیاری از شهرها و روستاهای استان گلستان می گذرد.

*ساخت سه مرکز پلیس راه جدید
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان از ساخت و تجهیز سه پلیس راه جدید در محورهای برون شهری استان خبر داد و گفت: این تشکیلات به پلیس راه استان برای ارایه خدمات هرچه بهتر بمنظور روان سازی ترافیک و کاهش حوادث رانندگی افروده می شود.
وی پلیس راه های جدید را در محور گرگان – علی آباد، محور ترانزیتی گنبدکاووس – اینچه برون و جنگل گلستان اعلام کرد و گفت: اولویت نخست این اداره کل برای ساخت و تجهیز و راه اندازی پلیس راه در محور جنگل گلستان است.
به گفته وی سال گذشته 96 میلیون و 932 هزار و 374 تردد در محورهای ارتباطی استان انجام و در سامانه ترافیک حمل و نقل و پایانه های گلستان ثبت شد که بیشتر ترددها در جاده گرگان – علی آباد بوده است.
وی افرود: در محورهای ارتباطی برون شهری استان 38 جاده مجهز به تردد شمار است.

* استان گلستان 34 مجتمع بین راهی دارای موافقت اصولی دارد
میقانی افزود: اکنون این استان 34 مجتمع بین راهی دارای مجوز موافقت اصولی برای فعالیت در محورهای ارتباطی دارد.
وی با اشاره به این که صدور موافقت اصولی برای ساخت و بهره برداری از مجتمع های بین راهی یکی از وظایف این اداره کل محسوب می شود، گفت: از این تعداد 13 مجتمع بین راهی فعال، 11 مجتمع در دست ساخت و 10 مجتمع هم در حال دریافت پاسخ از دستگاه های مرتبط برای آغاز ساخت است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان همچنین از مشارکت آستان قدس رضوی در ساخت دومین مجتمع بین راهی در استان گلستان در آینده خبر داد.
از جاده های گلستان که واقع بین دو قطب گردشگری شمال و زیارتی مشهد مقدس است سالانه حدود 20 میلیون مسافر و زائر با خودروی شخصی و عمومی گذر می کنند.
6204/1648

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده