15 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان البرز تعلیق شد

کرج-ایرنا- مدیرکل استاندارد استان البرز گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون 15 پروانه کاربرد علامت استاندارد در بخش صنایع غذایی، ساختمانی و برق تعلیق شده است.

فتانه شکرالهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروانه ها در نشست کمیته علایم صدور، تمدید و ابطال کاربرد استاندارد واحد های تولیدی علایم مکانیک و خودرو استان بررسی شد.
وی اظهار کرد: علت تعلیق این پروانه ها به دلیل عدول از شرایط استاندارد و جابجایی خط تولید بوده است.
وی خاطرنشان کرد: البرز یکی از قطب های اقتصادی کشور محسوب شده و اداره کل استاندارد با همراهی تولید کنندگان همچنان در مسیر استاندارد سازی و رشد و پویایی استان گام برمی دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان استاندارد نظارت بر کیفیت تولیدات صنعتی و انطباق ویژگی های این تولیدات با موازین استاندارد است، افزود: بر همین اساس گشت های بازرسی این اداره کل علاوه بر کنترل خطوط تولید نسبت به نمونه برداری تصادفی از محصولات عرضه شده در بازار اقدام کرده و در صورت مغایرت آنها با استانداردهای مربوطه با متخلفان برخورد قانونی می کنند.
شکرالهی خاطرنشان کرد: عدم رعایت ویژگی های استانداردهای اجباری مشمول پیگرد قانونی و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد خواهد بود.
وی یادآور شد: کاربرد علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید کننده به رعایت ضوابط ، موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد ملی است.
7411/ 6155

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «15 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان البرز تعلیق شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX