ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هوای امروز اراک ناسالم است

بر اساس اطلاعات مرکز پایش آلایندگی هوا، غلظت ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در هوای اراک در ساعت 7 صبح روز جاری به 44 میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشانگر شرایط ناسالم برای گروه های حساس جمعیتی است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوای کلانشهر اراک روز پنجشنبه فراتر از حد مجازرفت و برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش ایسنا، حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته 114 و بیانگر کیفیت هوای ناسالم بود.

وی بیان کرد: بر اساس اطلاعات مرکز پایش آلایندگی هوا، غلظت ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در هوای اراک در ساعت 7 صبح روز جاری به 44 میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشانگر شرایط ناسالم برای گروه های حساس جمعیتی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: استاندارد زیست محیطی سنجش ذرات کمتر از دوونیم میکرون در هوا 35 میکروگرم بر متر مکعب است و توصیه می شود در شرایط کنونی کیفیت هوا، گروه های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی از تردد در فضاهای باز به جز موارد اضطرار خودداری کنند.

ابراهیمی کارنامی اظهار کرد: ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون از آلاینده های خطرناکی هستند که به دلیل ریز بودن بیش از حد با نفوذ در دستگاه تنفسی در بخش های انتهایی آن می نشیند و اگر در مدت طولانی استنشاق شود موجب بروز نارسایی در دستگاه تنفسی و سایر اندام های بدن می شود و سلامت شخص را به خطر می اندازد.

کلانشهر اراک یکی از هشت شهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 26 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده