ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گروهک‌های شوم تکفیری در نقطه به نقطه جهان در حال پیاده‌سازی نقشه‌های استکبار هستند‌

محمدرضا گلرو
معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه با برقراری ارتباط بیشتر میان اسرائیل و عربستان دست آل سعود برای همه رو می‌شود، گفت:گروهک‌های تکفیری در نقطه به نقطه جهان اسلام در حال پیاده‌سازی نقشه‌های استکبار هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدرضا گلرو ‌چهارشنبه شب در نشست تخصصی علمای شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز دعوای بین دو مذهب خاص در جهان اسلام دیگر مطرح نیست.

وی بیان کرد: اتفاقاتی که امروز در کشورهای اسلامی و یمن رخ داده بیانگر این است که جنگ بین دو مذهب خاص نیست و ساده‌انگاری است که اگر تصور کنیم که بخشی از جهان اسلام مورد پذیرش استکبار است.

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دست آل سعود بیش از گذشته برای همه مسلمانان آشکار می‌شود زیرا آنها به راحتی حرف از برقراری ارتباط با اسرائیل و حل مشکلات خود می‌زنند.

پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند راه اندازی می‌شود

گلرو با بیان اینکه به زودی پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند با همکاری پژوهشگاه مطالعات تقریبی مذاهب راه‌اندازی می‌شود، افزود: آمریکا تنها کشوری است که از جنگ درونی بین مسلمانان و جهان اسلام بهره‌برداری می‌کند.

وی بیان کرد: امروز شرایط بسیار سخت و حساسی برای جهان اسلام بوده زیرا گروهک‌های شوم تکفیری در نقطه به نقطه جهان اسلام در حال پیاده کردن نقشه‌های شوم استکبار برای اصل و پایه اسلام هستند.

معاو ن امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: با راه اندازی پژوهشکده تقریب مذاهب در دانشگاه بیرجند امید است در استان فرصتی برای نشان دادن و ارائه وحدت اسلامی به جهان اسلام باشد.

گلرو با بیان اینکه استان خراسان جنوبی همیشه در بحث وحدت مثال‌زدنی بوده و باید در این راستا کمک شود تا دیگر اقشار جامعه هم در این زمینه فعالیت داشته باشند، افزود: همه ما می‌دانیم حزب الله در راستای آرمان قدس شریف حرکت می‌کند و این قدس آرمان مشترک برای تمام مسلمانان است.

وی با بیان اینکه استکبار در کشور ما با موضوع حمایت یا عدم حمایت از حزب الله لبنان تلاش دارد ایجاد اختلاف کند، بیان کرد: همه ما می‌دانیم دشمن چشم دیدن وحدت بین مسلمانان را نداشته و اگر این نقشه او عملیاتی شود با نبود وحدت اثری از اسلام باقی نمی‌ماند.

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: جای تأسف است کشوری که ادعای ام القرآن و جهان اسلام دارد روابط آن با کشوری که دست آن به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است دست بیعت می‌دهد.

گلرو افزود: رسانه‌های بین‌المللی از حل مشکلات میان ترکیه و اسرائیل خبر داده اما با انفجارهای روز گذشته در ترکیه نشان داد که تروریست به هیچ جا رحم ندارد.

وی با بیان اینکه در گذشته هنگامی که از حزب الله لبنان بحث شد، نگاه‌های همه به سمت گروه شیعیان لبنان رفته اما امروزه با تغییر فضا تعداد زیادی از علمای اهل سنت هم حامی حزب الله لبنان هستند، اظهار داشت: هدف دشمنان اسلام نابودی اسلام و ریشه‌کن کردن وحدت در جامعه بوده که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

معاون امور اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امسال با جدیت و همبستگی به دلیل توطئه‌های بیشتری که دشمن ‌علیه اسلام و آرمان‌های قدس شریف توسط استکبار جهانی دارد باید در راهپیمایی روز قدس حضور یافته و باری دیگر حماسه در جهان اسلام خلق کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده