ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مولوی فاروقی: رفتار گروهک‌های تروریستی سبب اسلام‌هراسی در غرب شده است

مولوی فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با بیان اینکه تلاش دشمنان از همان ابتدا نابودی دین اسلام بود گفت: رفتارهای گروهک تروریستی در منطقه سبب اسلام‌هراسی در غرب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مولوی غلام حیدر فاروقی شامگاه چهارشنبه در نشست تخصصی علمای شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی اظهار داشت: امت اسلامی در دوران حیات خود شاهد دوران خشونت افراطی‌گری، کشت و کشتار و رفتاری غیررحمانه توسط عده‌ای مبتنی به اسلام را شاهد بوده است.

وی با بیان اینکه رفتارهای گروهک‌های تروریستی در منطقه سبب اسلام هراسی در غرب شده است افزود: این گونه رفتارها بهانه‌ای شده که به تبعات وسیع آن علیه مسلمانان دشمنی ایجاد می‌شود هر چند دشمنی بر علیه مسلمانان از صدر اسلام تاکنون وجود داشته است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با بیان اینکه علت تمامی گرفتاری‌های مسلمانان تفرقه است گفت: تلاش دشمنان اسلام از ابتدا تاکنون این بوده که دین اسلام نباشد و آن را خاموش کنند اما خداوند نور اسلام را بیشتر کرده اگر چه برای کافران این موج خشونت با نام اسلام کشت و کشتار انجام می‌شود.

فاروقی با بیان اینکه امروز دشمن به اسلام و پیامبر(ص) تهمت زده و دین اسلام تنها دینی است که به خود و حقوق بشر توجه زیادی دارد افزود: مسلمانان باید در برابر مال، جان و آبروی یکدیگر مسئول باشند و بدانند که تجاوز به جان و مال دیگران حرام است.

وی با بیان اینکه در قرآن بارها بیان شده است که اگر کسی برادر مسلمان یا خواهر مسلمان خود را بکشد جایش در جهنم است اظهار داشت: کسی که به دین خدا کافر بوده و انسان بکشد فضل و رحمت خداوند به او نمی‌رسد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با بیان اینکه اسلام بهترین حقوق را برای بشر تعیین کرده است گفت: اما عملکرد عده‌ای از روی ناآگاهی سبب شده تا تهمت‌هایی نسبت به اسلام روا سازند.

فاروقی با بیان اینکه  اسلام دینی است که هیچ فردی را به مسلمان شدن اجبار نمی‌کند افزود: اسلام دین اخلاقیات است و پیامبر(ص) هدف بعثت را تکریم مکارم اخلاق دانسته و در این راستا کامل‌ترین مومنان افرادی هستند که اخلاق آنها بیشتر از دیگران خوب باشد.

وی با بیان اینکه اسلام دین اخلاقیات و رحمت  است اظهار داشت: خشونت و بی‌رحمی هیچ اثر و جایگاهی در اسلام ندارد و مخلوقات در روی زمین باید به یکدیگر رحم کنند تا خدا بر آنها رحم کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با بیان اینکه تمامی جهانیان باید بدانند که دین اسلام دین رحمت  بوده و رحمت از انسان‌های کافر و بدبخت گرفته می‌شود گفت: آنهایی که انسان می‌کشند بدبخت‌ترین انسان‌ها هستند.

فاروقی با بیان اینکه دین اسلام دین عدالت و همدردی است افزود: از ماه رمضان باید دو درس بگیریم اول اینکه صبور و شکیبا باشیم زیرا هیچ انسانی نمی‌تواند بگوید من نیاز به صبر ندارم زیرا اسلام دین عدالت با خدا است و دوم اینکه از حرام اجتناب کنیم.

وی با بیان اینکه هنگام قضاوت باید عدالت را رعایت کنیم اظهار داشت: اسلام دین صحبت و معاشرت بوده و اینکه نباید نسبت به یکدیگر بخل داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده