ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

200 گروه جهادی در کشور برای احیای صنعت ایجاد می‌شود

علی فضلوی
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با اشاره به اینکه امسال ۱۶۰ تا ۲۰۰ گروه جهادی برای احیای صنعت را در کشور شناسنامه‌دار خواهیم کرد گفت: گروه‌های جهادی ما مسئولیت احیای صنعت را از شناسایی مقدماتی تا وارد کردن به چرخه و حتی بعد از آن را ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، علی فضلوی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای قشر مهندسین صنعتی استان زنجان با بیان اینکه سال گذشته طرح مقدماتی پایش صنعت را در کشور و استان زنجان آغاز کردیم اظهار داشت: قرارگاه اقتصاد مقاومتی مصوباتی داشته که در حوزه صنعت 7500 واحد صنعتی امسال باید احیا شود.

وی افزود: در برنامه معاونت صنایع کوچک وزارت صنعت تا 10 هزار واحد صنعتی و با مشارکت ما به عنوان بسیج مهندسین صنعت 3 هزار واحد صنعتی و اگر 1250 واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها را به این عدد اضافه شود، 14 هزار و 250 واحد صنعتی در برنامه کاری از پایش تا عارضه‌یابی، نسخه احیا، احیا و برگشت به چرخه تولید وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با بیان اینکه این واحدها با پشتیباتی بالغ بر 16 هزار میلیارد تومان منابع بانکی که اسحاق جهانگیری فرمانده جهاد اقتصادی به مجموعه تکلیف کردند به چرخه تولید برمی‌گردد گفت: آن چیزی که ما به عنوان همراه و پشتیبان جریان احیای صنعت به میدان آمدیم این است که اقدامات سال گذشته را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ زیرساختی، هماهنگی و همکاری نهادها در وضعیت خوبی قرار دارد عنوان کرد: با اقدامات خوب و همگرایی و همکاری که انجام شد از تعطیلی مجموعه بزرگی مانند مجموعه صنعتی نیکو جلوگیری به عمل آمد و این واحد دوباره به چرخه تولید برگشت.

فضلوی با اشاره به برنامه‌های امسال سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور ابراز کرد: امسال فقط به پایش و عارضه‌یابی صرف توجه نداریم بلکه اگر بناست کار جهادی انجام دهیم باید گروه‌های جهادی پایدار شکل دهیم.

وی با ارائه تعریفی از گروه‌های جهادی پایدار خاطرنشان کرد: 15 تا 20 نفر از متخصصین حوزه‌های مختلف همگرا و هماهنگ حول محور فرمانده گروه شکل می‌گیرند و اینها را در تخصص‌هایی مانند قوانین و مقررات حوزه صنعت، مسائل مالی، تجارت، مسائل زیرساختی و تخصص‌های ویژه در صنعت از بین افراد با تجربه و جوانان داوطلب ایجاد می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با بیان اینکه در این گروه‌ها به فرض مثال اردوی چند روزه جهادی تعریف نشده است اظهار داشت: این گروه‌های مستمر دائمی برای نخستین بار در کشور متناظر با وقتی که بسیجیان ما برای این کار اختصاص می‌دهند، برای احیای صنعت شکل خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه امسال 160 تا 200 گروه جهادی برای احیای صنعت را در کشور شناسنامه‌دار می‌کنیم گفت: گروه‌های جهادی ما مسئولیت احیای صنعت را از شناسایی مقدماتی تا وارد کردن به چرخه و حتی بعد از آن را ادامه می‌دهند و به نوعی آن واحد صنعتی را جزوی از شناسنامه کاری خود قلمداد خواهند کرد.

فضلوی بیان کرد: اگر گروه جهادی به این نتیجه برسد که آن واحد تولیدی باید خط تولید خود را تغییر دهد برای این کار نیز در کنار آن واحد تولیدی می‌ماند و راه‌ حل‌های تغییر جهت تولید را احصا و یا تایید می‌کند.

وی با بیان اینکه ما در حوزه محرومیت‌زدایی 3 هزار گروه جهادی داریم عنوان کرد: این گروه‌های جهادی در سراسر کشور شکل گرفته و سابقه 5 یا 6 ساله کار در مناطق محروم را دارند ولی حوزه کاریشان محرومیت‌زدایی است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی تصریح کرد: در حوزه صنعت صاحبان ایده و اندیشه و صاحبان تخصص‌های خاص که همگرا هستند را دور هم جمع خواهیم کرد تا صنعت را از این وضعیت خارج کنند و از این ظرفیت تخصصی در سنوات آینده می‌توان برای کلینیک صنعت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این گروه‌های جهادی پایه‌های کلینیک صنعت خواهند بود افزود: گروه‌های جهادی تخصصی می‌توانند برای ایجاد صنایع جدید، برای تدوین استراتژی صنعتی و مسائل دیگر که در توسعه منطقه‌ای و آمایش سرزمینی لازم است به میدان بیایند.

فضلوی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی ما تشکیل و قوام دادن به گروه‌های جهادی برای احیای صنعت است گفت: خوشبختانه مسئولان وزارت صنعت با استقبال بی‌نظیر قبول کردند که بسیج هم در احیای صنعت سهم داشته باشد.

وی اظهار داشت: توافقی که با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی داشتیم پذیرفیتم که امسال 3 هزار واحد صنعتی را در سراسر کشور با همکاری معاونت وزارت صنعت و بانک‌ها احیا کنیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی با بیان اینکه بانک‌های مهر اقتصاد و انصار نیز پذیرفته‌اند که یک چهارم این ظرفیت را پوشش دهند عنوان کرد: تخفیف 5 درصدی نیز از طرف دولت اعمال می‌شود و توافقی که با شرکت شهرک‌های صنعتی انجام دادیم به ازای هر استان متناسب با نیروهای داوطلب بسیج گروه‌های جهادی تشکیل و سهم اختصاص خواهیم داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده