ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگرانی سعودی ها از شکست داعش در عراق

سخنگوی نیروهای مردمی عراق گفت: عربستان سعودی مدرسه و آموزشگاه تروریسم است و به تمام جهان تروریست صادر می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کریم النوری، عضو هیئت نیروهای بسیج مردمی عراق گفت نظام سعودی آموزشگاه تروریسم است و از شکست داعش در عراق بسیار نگران و ناخشنود است.
او افزود: عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی با ادعای اینکه نیروهای بسیج مردمی در فلوجه مرتکب جنایت شده اند، انحلال این نیروها را خواستار شد.
او که به فرانسه سفر کرده بود، بار دیگر نیروهای مردمی را به دامن زدن به درگیری های طایفه ای متهم کرد و گفت در عراق باید دولتی تشکیل شود که همه گروهها و طوایف در آن حضور داشته باشند.
سخنگوی نیروهای بسیج مردمی درباره دخالتهای وزیر خارجه سعودی گفت: ما انتظار داشتیم که وزیر خارجه سعودی از جانفشانی های نیروهای مردمی عراق تشکر و قدردانی کند زیرا این نیروها اهداف داعش را در نفوذ و تسلط بر عراق و منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس را نقش بر آب کردند.
او افزود: سخنان غیرمسئولانه و مداخله جویانه وزیر خارجه سعودی تعجب ما را برانگیخت.
ما هم در مقابل، انحلال ارتش پادشاهی و طایفه گرا و جنایتکار سعودی را خواستار هستیم و از جامعه جهانی می خواهیم ارتش و خلبانان سعودی را که بیگناهان را در یمن بمباران می کنند محاکمه کند.
عربستان سعودی در امور داخلی عراق دخالت می کند و از وزارت خارجه انتظار داریم که موضعی سرسخت در قبال آن اتخاذ کند.
کریم النوری افزود: سخنان الجبیر، اهمیت نیروهای مردمی را نشان می دهد. این نیروها  فلوجه و مناطق زیادی را از دست داعش خارج کردند و ضربه سنگینی بر الجبیر وارد شده و وی نمی تواند نگرانی و ناخشنودی خود را پنهان کند.
عربستان سعودی مدرسه و آموزشگاه تروریسم است و به تمام جهان تروریست صادر می کند. وظیفه کشورهای جهان است که با این رژیم مقابله کنند.
وزارت خارجه عراق از رژیم سعودی خواسته است، با اتباعش که به داعش می پیوندند مقابله کند، وزارت خارجه عراق در بیانیه خود ضد دخالتهای نظام سعودی آورد:  نیروهای بسیج مردمی بخشی از مجموعه دفاع ملی عراق هستند که با تکفیری هایی که از نقاط معلوم الحال تغذیه می شوند، مبارزه می کنند.
در این بیانیه از کشورهایی که به نیروهای مردمی می تازند خواسته شده است تا با اتباعشان که تفکرات تکفیری را می پذیرند و به داعش می پیوندند، مقابله کنند.


 

[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شبکه خبر، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده