ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسکو پایلوت کشوری طرح سلامت است/ پیشرفت رضایت بخش هسته های کلیدی سند تدبیر

تبریز-ایرنا- فرماندار شهرستان اسکو گفت: طرح کشوری سلامت به شکل آزمایشی در شهرستان اسکو در حال اجراست و تاکنون سه مرکز سلامت در شهرستان راه اندازی و بیمارستان منطقه نیز تجهیز شده است.

مرتضی محمدزاده روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در سه سال گذشته تدوین سند تدبیر و توسعه پس از کارهای کارشناسی، قابلیت ها، توانمندی ها و آسیب ها تدوین و عملیاتی و به عنوان راهبرد شهرستان عمل شد که طرح تحول سلامت یکی از هسته های کلیدی آن است و تقریبا به صورت کامل محقق شده است .
وی افزود: چهار هسته کلیدی سلامت، کشاورزی، گردشگری و تاسیس شرکت دانش بنیان، شرکتی که با تکیه بر دانش نوین و بدون آلایندگی می باشد، اجزای سند تدبیر و توسعه شهرستان را تشکیل می دهد.
محمدزاده گفت: هسته گردشگری این سند با توجه به ظرفیت بالای شهرستان اسکو و با وجود جاذبه هایی همچون کندوان، ایلخچی، گنبرف به عنوان کانون گردشگری پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: در بخش کشاورزی سیستم آبیاری اصلاح شده و در خصوص محصولاتی مثل گردو و گل محمدی رتبه اول استانی را داریم و در کلزا نیز جزو مدعیان آذربایجان شرقی می باشیم.
وی افزود: کلزا در شهرستان اسکو جایگزین پیاز شده است و درصد مصرف آب کشاورزی با رواج کشت این گونه کاهش یافته و 100 درصد برنامه پیش بینی شده در سند تدبیر و توسعه شهرستان در بخش کشاورزی تحقق یافته است و در محصولات سرشاخه افزایش تولید داریم.
فرماندار شهرستان اسکو همچنین از طی آخرین مراحل اخذ مجوزهای زیست محیطی در شورای عالی محیط زیست برای فعالیت دو شهرک صنعتی این شهرستان در سال جاری خبر داد.
محمدزاده گفت: در خصوص برنامه های هسته گردشگری پیش بینی شده سند تدبیر و توسعه شهرستان اسکو نیز 50 درصد پیشرفت وجود دارد و 95 درصد برنامه ها و هزینه های این بخش توسط بخش خصوصی تامین می شود.
وی افزود: سند گردشگری روستای تاریخی و گردشگری کندوان سال 1390 نوشته و دو سال بعد تصویب و در آن در خصوص سامان دهی وضع موجود کندوان مثل دست فروش ها و ساخت و سازها که در 2 دهه گذشته اتفاق افتاده، پیش بینی های لازم انجام شده است.
فرماندار شهرستان اسکو با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت بالای گردشگری این شهرستان در راستای تحقق سند تدبیر و توسعه ، گفت : کندوان جدید برای حفظ روستای تاریخی و گردشگری کندوان قدیم با اعتبارات دولتی و توسط بنیاد مسکن ساخته می شود.
محمدزاده اظهارکرد : کندوان جدید 42 واحد مسکونی است که خارج از بافت کندوان قدیمی ساخته می شود و برخی از ساکنان ساخت و سازهای غیرمجاز که برای بافت قدیمی کندوان تهدید محسوب می شود، به ساختمان های جدید منتقل می شوند.
3093/518

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده