ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک فعال سیاسی:برای نهادینه شدن وحدت در جامعه مساله فرهنگ بسیار مهم است

کرمانشاه- ایرنا- دبیر حزب مردم سالاری شاخه کرمانشاه گفت: برای نهادینه شدن وحدت در جامعه مساله فرهنگ بسیار مهم است؛ لذا مساله عرق ملی و علاقه به دولت و مملکت در افراد باید از لحاظ فرهنگی نهادینه بشود.

امیر صالحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نتیجه باید به جایی برسیم که اختلاف در سلیقه و نوع نگاه در گروه های سیاسی وجود داشته باشد در عین حال افراد ورای دولت هایی که می آیند و می روند در درجه اول به فکر منافع ملی باشند.
وی با تاکید بر اینکه نقد و شنیدن نظر مخالف نباید با تخریب و نبود وحدت در جامعه اشتباه گرفته شود، گفت: جناح های سیاسی در راه و روش با هم تفاوت دارند و طبیعتا این تفاوت زمینه یک جامعه پویا است.

* نشست ماهانه گروه های سیاسی
صالحی در خصوص سفارش رئیس جمهوری به نشست ماهانه گروه های سیاسی در ضیافت افطاری با فعالان سیاسی گفت: ما امروز در استان بالاترین همکاری در بین گروه های سیاسی را در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که متشکل از 16 حزب اصلاح طلب است مشاهده می کنیم.
وی ادامه داد: جلسات هفتگی منظمی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان تشکیل می شود و لذا شاهد وحدت رویه خوبی در بین اصلاح طلبان هستیم.
صالحی اظهار کرد: در جلسات هفتگی جبهه اصلاحات استان مسایل و مشکلات موجود را بررسی می کنیم و به مدیریت ارشد استان و دستگاه های اجرایی به صورت خصوصی و محرمانه انتقال می دهیم و فقط صرف ایراد گرفتن هم نیست بلکه راهکار برون رفت از مشکلات و برنامه جایگزین را نیز ارایه می دهیم و بسیاری از این مسایل را رسانه ای نمی کنیم.
این فعال سیاسی افزود: متاسفانه در استان گروه های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا دچار قهر شده اند و اگر قهر هم نباشند لااقل با هم گفت و گو ندارند و این اصلا به صلاح نیست لذا گروه های سیاسی باید با حفظ ماهیت و اصالت خودشان به سمت فضای گفت و گو و هم افزایی پیش بروند.

* موانع وحدت
دبیر حزب مردمسالاری شاخه کرمانشاه در خصوص موانع ایجاد وحدت که مورد تاکید رئیس جمهوری است؛ گفت: از ابتدای ریاست جمهوری آقای روحانی و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، مبنای ایشان وحدت در جامعه و پرهیز از تنش بوده است.
وی ادامه داد: منتهی همیشه افرادی وجود دارند که یک سری مباحث غیرضروری که طبیعتا اولین ضررش متوجه منافع ملی ما هست را در جامعه مطرح می کنند.
صالحی بیان داشت: فعالان سیاسی که خارج از چارچوب احزاب فعالیت می کنند بعضا رویه متفاوتی را پیش می گیرند و مواضع و نظراتی دارند که با روند کلی مدنظر اکثریت احزاب شناسنامه دار کشور منافات دارد و معمولا شاهد موضع گیری های اشتباه و نسنجیده از این افراد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه احزاب رویه و چارچوب خاص خودشان را دارند؛ افزود: اگر قرار باشد موضع گیری و نظری داده بشود ابتدا در شورای اجرایی حزب آن مساله مطرح می شود و اعضا نظر خودشان را بیان می کنند و در نهایت سخنگو و یا دبیر می آید و آن را بیان می کند.
صالحی گفت: معمولا موضع گیری ها در کشور ما به صورت فردی است و در چارچوب حزب نیست و لذا فرد می تواند هر صحبتی بکند چرا که تعداد قابل توجهی از فعالان سیاسی ما تمایلی به حزبی شدن ندارند و این یک آسیب است.
وی اظهار کرد: متاسفانه شاهد شکل گیری جریان هایی در کشور هستیم که بدون رعایت اخلاق و تقوای سیاسی دست به تخریب می زنند و از استفاده از هر روشی برای زمین گیر کردن طرف خودشان ابایی ندارند.
این فعال سیاسی افزود: لذا فقدان تقوای سیاسی در عده ای باعث شده تا شاهد حمله فیزیکی و خشونت کلامی در بین این تعداد از فعالان سیاسی باشیم که در نتیجه این رواج خشونت کلامی تاثیرهای بسیار مخربی در روان اجتماعی مردم به جای می گذارد.
صالحی بیان داشت: اگر این اقلیت را به واسطه عزم اکثریت مردم و گروه های سیاسی در جامعه کنار بگذاریم ما می توانیم به یک وحدت کلی برسیم و الان هم شرایطش در جامعه پدیدار شده و دولت تدبیر و امید با لطف الهی و کمک مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این راستا به نظر من موفق بوده است.

* راهکار ایجاد وحدت
این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه وحدت در جامعه امکانپذیر و دست یافتنی است، افزود: منتها در این مسیر متاسفانه گفت و گو در بین گروه های سیاسی به طور جدی مطرح نیست.
صالحی ادامه داد: قهر کردن و گفت و گو نکردن منجر به بروز یکسری اختلافات و تنش ها می شود که طبیعتا به ضرر مملکت است؛ باید آنقدر گفت و گو کنیم تا به سمتی پیش برویم که بتوانیم نظر مخالف را بشنویم و با سنجیدن نظرهای مختلف و متعدد تصمیم گیری بکنیم؛ گاهی اوقات ممکن است حرف حق از دهان کسی شنیده بشود که در حزب و گروه ما نباشد.
وی اظهار کرد: همچنین افرادی هستند که نسبت به یکسری مسایل نقد دارند و دغدغه مند هستند و دولت تدبیر و امید نیز تا این پایه نشان داده که نظر مخالفین را می شنود اما گاهی اوقات شاهدیم در لوای نقد دشمنی اتفاق می افتد که طبیعتا طرف مقابل را در حالت تدافعی قرار می دهد و لذا وقتی نقد مشفقانه نباشد دیگر اثر سازنده نخواهد داشت بلکه تخریبگر نیز می شود.
وی افزود: با رعایت موارد فوق می توانیم در سطح ملی و استانی به سمت اتحادی پیش برویم که در خصوص مسایل فراجناحی که منافع آن متوجه کل مردم می شود اتحاد نظر داشته باشیم.
صالحی بیان داشت: اکثریت عقلا هم در جامعه ما به این نتیجه رسیده اند که اگر هم یک دولتی موافق و همراه ما نیست باید با ارایه راهکار به این دولت کمک کنیم تا در راستای پیشرفت و اعتلای کشور قدمی بردارد.

* پهلوان سیاسی
تاکید بر مرام پهلوانی در فضای سیاسی کشور بخش دیگری از سخنان رئیس جمهوری در ضیافت افطاری فعالان سیاسی بود که صالحی در این خصوص گفت: طبق سخنان رئیس جمهوری ، پهلوانی سیاسی را کمتر در عرصه سیاسی کشور مشاهده می کنیم در حالی که جامعه ما مذهبی و اسلامی است و تاکید بر اخلاق و مبانی دینی طبیعتا رنگ و بوی بیشتری باید داشته باشد.
این فعال سیاسی ادامه داد: متاسفانه در جامعه ما اکثریت فکر می کنند رسیدن به قدرت سیاسی نهایت آمال یک فعال سیاسی است که البته نگاه به قدرت و رسیدن به آن برای فعال سیاسی طبیعی است اما چگونگی رسیدن به قدرت سیاسی در اینجا مطرح است.
وی با تاکید بر اینکه رسیدن به قدرت به هر نحو و روشی جایز نیست، گفت: در صورت حذف دشمنی ها در رقابت های سیاسی و همچنین حذف تخریب و تهمت می توانیم به سمت مرام پهلوانی سیاسی مدنظر رئیس جمهوری پیش برویم.

* فراجناحی بودن دولت
تاکید بر فراجناحی بودن دولت بخش دیگری از سخنان روحانی در ضیافت افطار فعالان سیاسی بود که صالحی نیز این موضوع را تایید می کند و اضافه کرد: در دولت آقای روحانی شاهد استفاده از نیروهای مختلف از طیف های اطلاح طلب، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل در بدنه دولت هستیم.
وی در عین حال تاکید دارد که در جامعه فراجناحی عمل کردن نباید ارزش تلقی بشود چرا که ما باید وارد سیستم حزبی بشویم و باید مطالبات ما حزبی و کانالیزه باشد.
صالحی ادامه داد: البته در خصوص مسایل کلان و ملی به طور قطع باید فراجناحی عمل کنیم اما در خصوص راهبردها و برنامه ها اگر به صورت حزبی عمل کنیم این مساله منجر به ثمر نشستن یک نظر بهتر خواهد شد.

* توسعه استان کرمانشاه
دبیر حزب مردمسالاری شاخه کرمانشاه در خصوص توسعه استان کرمانشاه نیز گفت: اعتقاد دارم هیچ گاه به توسعه نمی رسیم مگر اینکه افکار توسعه یافته ای داشته باشم.
وی پیشنهاد داد که بهتر است کمیسیون های تخصصی با محوریت احزاب و یا استانداری در استان شکل بگیرد و در آن از افراد متخصص در حوزه های مختلف دعوت بکنیم تا دور هم جمع بشوند و در ابتدا یک بارش فکری صورت بگیرد و سپس برنامه ریزی برای توسعه استان داشته باشیم.
رئیس جمهوری در ضیافت افطار فعالان سیاسی در شامگاه دوشنبه 31 خرداد 95 گفته بود: نمایندگان فعالان سیاسی ماهیانه نشستی را برگزار و در آن به بررسی و ارایه راهکار در باره مسایل و معضلات اصلی کشور بپردازند که همگان روی آن اشتراک نظر دارند.
روحانی همچنین بیان داشت: پهلوانی بالاتر از قهرمانی است و چقدر نیک که افرادی هم قهرمان وهم پهلوان باشند و البته متاسفانه شمار پهلوانان سیاسی ما کمتر از قهرمانان سیاسی است.
آقای روحانی در ادامه گفت: همه احزاب و جناح ها در کشور باید با وحدت و تلاش مشترک برای کاستن از مشکلات کشور، 40 سالگی انقلاب اسلامی را به یک جشن بزرگ ملی در برابر جهانیان تبدیل کنیم.
در این دیدار رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است، گفت: از ابتدای فعالیت دولت سعی داشتم تا نمایندگان جناح ها با افکار مختلف دور میز دولت و برای آبادانی کشور تلاش کنند.
7457/8066

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده