ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عامل خشونت در برخی کشورها اجرا نشدن عدالت اسلامی است

بیرجند- ایرنا- امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: اگر عدالت در کشورهای اسلامی که گرفتار خشونت و افراط گرایی شده اند، اجرا می شد، امروز شاهد حضور داعش نبودیم.

مولوی غلام حیدر فاروقی، شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی با عنوان « قدس، نماد همبستگی، اخوت و بیداری اسلامی» ،افزود: امروز جهان بدترین دوران خود را سپری می کند و با خشونت و افراط گرایی و کشتار بیرحمانه که توسط عده ای ناآگاه منتسب به اسلام انجام می شود، رو به روست.
وی اضافه کرد: این مساله باعث اسلام هراسی در جهان شده و بهانه ای برای برخی کشورها شده است که تبلیغات وسیعی را علیه دین اسلام آغاز کنند.
وی اضافه کرد: دشمن از صدر اسلام تاکنون در صدد خاموش کردن نور اسلام بود که خداوند این نور را کامل کرده است.
وی بیان کرد: در چنین شرایطی از یک طرف شاهد خشونت هستیم و از سوی دیگر مواردی از تهمت و نقض موارد حقوق بشر را به اسلام نسبت می دهند در حالیکه اسلام تنها دینی است مردم را در برخورد و ارتباط با هم به مدارا و رعایت حقوق بشر توصیه کرده است.
امام جمعه اهل سنت بیرجند تاکید کرد که شارع اسلام، مسلمانان را در قبال جان، مال و آبرو هم مسئول دانسته و آنها را به رعایت این موارد دعوت می کند.
فاروقی تصریح کرد: تجاوز به مال دیگری قطعا حرام و کشتن مسلمان در قرآن نهی شده است، اسلام نه تنها سفارش به حفظ جان و جسم او می کند بلکه برای رعایت حقوق مسلمان و حتی حقوق کفار هم دستورهایی داده است.
امام جمعه اهل سنت بیرجند تصریح کرد: دین اسلام بهترین حقوق را برای بشر تعیین کرد، متاسفانه به دلیل عملکرد عده ای که هیچ اطلاعی از اسلام، احکام و مسایل فقهی و اصول اسلامی ندارند، مرتکب اقدام هایی علیه انسانیت می شوند .
وی ادامه داد: اسلام حتی انسانها را از ضرر زدن به خود نهی کرده و احدی را اجبار به اسلام آوردن نکرده است.
وی بیان کرد: اسلام دین اخلاق، مدارا ، رحمت، شفقت و تکریم به انسانهاست و هدف پیامبر عظیم الشان اسلام هم تکریم مکارم اخلاقی است.
وی یادآور شد: آنچه در باب خشونت به اسلام نسبت می دهند، هیچ اساسی ندارد که این مساله در روایت، قرآن و حدیث هم مورد تاکید قرار گرفت.
امام جمعه اهل سنت بیرجند اظهار کرد: عده ای ناآگاه برادر و انسان هایی را با بانگ الله اکبر به قتل می رسانند، اینها با چنین اعمال زشتی بزرگترین خیانت را در حق انسانها مرتکب می شوند، آنها انسان های مسلمان نما هستند.
وی با بیان اینکه اسلام دین عدالت، همدلی و همدردی است، یادآور شد: دو فلسفه ماه رمضان صبر و شیکبایی، همدردی و مواسات است که در این ماه مهم انسانها آن را می آموزند.
فاروقی بیان کرد که اسلام ما را در برخورد با دیگران، معامله و حتی توزیع مسئولیت ها به اجرای عدالت دعوت می کند و بر اجرای عدالت در اصلاح و نجات نفس هم تاکید دارد.
2047/

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده