ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام جمعه بیجار: روز قدس نماد عینی قدرت مردمی اسلام است

سنندج- ایرنا- امام جمعه بیجار گفت: روز قدس با رویش مردمی، نماد عینی قدرت مردمی اسلام را نشان می دهد و مرز و بومی نمی شناسد.

حجت الاسلام علی مرادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاثیر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام راحل به عنوان روز قدس گفت: این ابتکار بسیار خلاقانه، بی نظیر و متفکرانه، موجب ظهور قدرت مردمی اسلام شد.
** روز قدس موجب تقویت اراده ملت ها شد
وی به حضور و علاقه همه انسانهای آزادیخواه و مخالف نظام سلطه در جهان در کنار مسلمانان به عنوان یک ظرفیت جدید مبارزه با نظام سلطه تاکید نمود و آن را نشانه پایگاه مردمی اسلام و تقویت اراده ها برشمرد.
به گفته رئیس ستاد شئون اسلامی شهرستان بیجار، قرار گرفتن تمام معتقدان به اسلام فارغ از تفاوت های نظری و مذهبی در کنار یکدیگر با همه انسان های بیداری که از نقشه استکبار آگاه هستند یک برگ زرین و درخشانی از اسلام برای همه نجات انسانها برشمرد.
*روز قدس، روز تجلی و ظهور عظمت نهفته امت اسلامی است
امام جمعه اهل سنت بیجار نیز به دور اندیشی امام (ره) در نامگذاری این روز که موجب نشر و گسترش بیداری مردم با استفاده از منطق، تفکر و نگاه دوباره به جهان اسلام شد اشاره کرد و گفت: این فرمان الهی، موجب بیداری شد که جبهه مقاومت را به وجود آورد و سنگر دفاع از مظلوم را در تمام جهان پایه گذاری کرد.
ماموستا معروف خالدی با ذکر برخی توطئه و جنگ های نیابتی و ظهور اسلام دروغین در سالهای اخیر تاکید نمود: اگر نبود این ابتکار معنوی و خدایی امام راحل، امروز تشخیص جبهه مقاومت و مبارزه برای نجات مظلومین فلسطین و اسلام ناب حضرت نبی مکرم اسلام(ص)در ابهام و سردرگمی می ماند.
وی جلوگیری از نفوذ توطئه تفرقه بین مسلمانان، تبدیل شدن به امت واحده، ظهور و تجلی واقعی قدرت مسلمانان، گسترش دامنه مبارزه با ظلم و نظام سلطه را از برکات نامگذاری روز جهانی قدس بیان کرد و بر حضور جدی و گرم همه مردم در راهپیمایی این روز تاکیدکرد.
ماموستا خالدی به دشمنی های مختلف صهیونسیت، آمریکا و رژیم های وابسته منطقه برای ضعف و اسارت مسلمانان بعنوان یک نمونه بارز لزوم وحدت بین مسلمانان تاکید نمود.
** اولین اثر نام گذاری روز قدس، امیدواری مظلومان فلسطین برای رهایی است
فرماندار شهرستان بیجار نیز با بیان نقش و ذکر تاثیر سیاسی نام گذاری روز قدس اظهارکرد: این ابتکار امام (ره) موجب تقویت اراده و ایمان مردم فلسطین، همه مظلومان جهان، حمایت دیگر ملل برای مبارزه و داشتن امید به رهایی گردید.
بیژن زندیه با دعوت از همه مردم برای حضوری پررنگ در راهپیمایی روز جهانی قدس تاکید نمود: این حضور موجب نشان دادن حساسیت همه مسلمانان برای رهایی قدس و تاکید بر پایداری تعلق این مرز و بوم به جهان اسلام گردید.
به گفته زندیه نگاه بلند و ژرف امام راحل برای این نام گذاری موجب تزلزل و اتخاذ موضع انفعالی جبهه استکبار و استعمار شد و در مقابل موجب تقویت روحیه دفاع، مبارزه و امیدواری به قدرت اسلام بین ملل مسلمان و دیگر انسان های آزادیخواه گردید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار نیز گفت: نور امید و استقلال در روز جهانی قدس در دل همه مظلومان فلسطین و جهان دمیده شد و خاک سیاه یاس وناامیدی بر سر استبکار پاشیده می شود.
حجت الا سلام جلیل مختارنیا این نام گذاری را موجب شکست بزرگ نظام سلطه در طول تاریخ با همه ساز و برگها دانست و افزود: به فضل الهی و به برکت نیت خیرخواهانه امام راحل، مسلمانان 25 سال بعد روزی را شاهد خواهند بود که جبهه استبکار به ظلت و شکست حتمی رسیده است.
وی به مردم فلسطین و همه کسانیکه دل در گرو آزادی قدس شریف دارند توصیه و تاکید نمود: هیچ راهی بجز مقاومت، تقویت، وحدت و همبستگی بین مسلمانان برای پیروزی وجود ندارد و مذاکرات چندین ساله دولت خود گردان فلسطین با رژیم اشتغالکر نیز کاملا این نظر را تایید می کند.
شهرستان بیجار با 90 هزار نفر جمعیت در شرق استان کردستان واقع شده است.
7350/1904

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده