ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آبرسانی سیار به 132 روستای استان کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با تاکید براینکه در زمینه شاخص برخورداری آب در روستاهای استان از سطح کشوری بالاتر هستیم، گفت: هم اکنون آبرسانی سیار به 132 روستای استان انجام می شود.

ایرج شهبازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان در فصل گرم سال که از مرداد ماه آغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه می یابد به بیش از 300 روستا خواهد رسید.
وی اضافه کرد: این آمار از فروردین ماه تا انتهای خرداد را در بر می گیرد که آبرسانی سیار در سال گذشته در محدوده زمانی مذکور، نزدیک به 160 روستا بوده که در فصل گرم سال به 350 روستا رسیده بود.
وی در خصوص علت کاهش آبرسانی سیار به روستاهای استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: عواملی همچون بارندگی های سال زراعی جاری، پوشش دهی شبکه آب در برخی روستاها در هفته دولت سال گذشته در این امر تاثیرگذار بوده است.
به گفته شهبازی، شاخص برخورداری آب در روستاهای استان کرمانشاه 79 و 61 صدم درصد است که این میزان در کشور 77 و دو دهم درصد می باشد.
این مسئول در خصوص نحوه آبرسانی سیار به روستاهای استان کرمانشاه گفت: 50 دستگاه تانکر هم اکنون به صورت قراردادی این کار را انجام می دهند.

* وجود 129 هزار مشترک آب روستایی در استان کرمانشاه
شهبازی از وجود 129 هزار مشترک روستایی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش آب روستایی در استان کرمانشاه بیش از 546 هزار نفر است.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه اضافه کرد، هم اکنون دو هزار و 602 روستا در استان وجود دارد که یک هزار و 754 روستا بالای 20 خانوار و 848 روستا زیر 20 خانوار هستند.
استان کرمانشاه دارای 2 میلیون نفر جمعیت است که حدود 30 درصد آنها در روستاها زندگی می کنند.
8066/7460

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده