ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونق بخش مسکن نیازمند کاهش نرخ تسهیلات بانکی است

اراک - ایرنا - رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: موتور محرکه رونق بخش مسکن و خروج آن از رکود این است که نرخ تسهیلات بانکی کاهش یابد و با سطح متوسط درآمد خانوارها همخوان تر شود.

محمد نوروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نرخ تسهیلات 20 تا 22 درصد هرگز نمی تواند به صعود و رونق بازار مسکن کمک کند و این وضعیت بیانگر فروش پول است و به معنای تسهیلات برای رفع مشکل نیست.
وی اظهار کرد: برای حرکت به سمت رونق در بخش مسکن و بالندگی این حوزه ضروری است نرخ تسهیلات با توجه به نرخ تورم تعیین شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: ارایه تسهیلات بانکی هم به سازندگان و هم مصرف کنندگان یکی از بهترین راهکارهای رونق این بخش است و قائل نشدن تفاوت بین بهره برداران می تواند به توسعه و رشد این بخش کمک کند.
نوروزی افزود: لازم است تسهیلات بانکی برای رشد بخش ساخت وساز از طریق تعداد بیشتری از بانک ها اعطا شود و ارایه تسهیلات بانکی تنها از طریق بانک مسکن، نمی تواند پاسخگوی این بخش گسترده باشد.
نایب رئیس اتاق اصناف اراک گفت: پرداخت تسهیلات در چند بانک معدود، دست واسطه ها را کوتاه و وام را در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که نیازمند واقعی تامین و تهیه مسکن هستند.
نوروزی افزود: مسکن یکی از بخش های اشتغالزای اقتصاد جامعه است که با رونق این بازار تعدادی زیادی از صنوف فعال می شوند و با رکود این بخش، بیکاری در جامعه گسترش می یابد.
وی اظهار کرد: بانک ها با اعتبارسنجی متقاضیان می توانند تسهیلات را با نرخ کم در اختیار متقاضیان قرار دهند تا قفل رکود مسکن هرچه زودتر باز شود.
شورای پول و اعتبار در نشست ویژه ای تصمیم گرفت که نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای را از 21 درصد به 20 درصد و نرخ سود تسهیلات مشارکتی از 24 درصد به 22 درصد کاهش دهد.
نرخ سود سپرده های بانکی با توافق بانک ها و مصوبه شورای پول و اعتبار از 20 درصد به 18 درصد و نرخ سود تسهیلات مبادله ای از 21 به 20 و تسهیلات مشارکتی از 24 به 22 درصد کاهش می یابد.
6991/6013/

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده