ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت استفاده از همه ظرفیتهای مردمی و بخش خصوصی برای ایجاد تحول در اقتصاد کشور

سمنان-ایرنا- استاندار سمنان با تاکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت سرمایه‌های مردمی گفت : باید سرمایه‌های مردمی و بخش خصوصی را برای ایجاد یک تحول در اقتصاد کشور به میدان بیاوریم.

به گزارش ایرنا، محمد رضا خباز چهارشنبه شب در ششمین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران با بیان اینکه دولت نیازمند چابک‌سازی است، افزود: دولت تا می‌تواند باید از تصدی‌گری فاصله بگیرد و بسیاری از وظایف اجرایی خود را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند و خود برآن نظارت کند.
وی اظهار داشت : دولت در سال جاری سه درصد از هزینه جاری را کاهش داده است و اکنون وجود نیروهای مازاد در سیستم دولتی و دستگاه های اجرائی باعث مشکلاتی شده است که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.
وی تصریح کرد : با توجه به این که 85 درصد بودجه کشور صرف هزینه جاری و 15 درصد صرف پروژه‌های عمرانی و زیرساختی می‌شود، راه به‌جایی نخواهیم برد و نمی توان کشور را اداره کرد.
استاندار سمنان در بخش دیگری از آغاز مجدد عملیات انتقال آب از چشمه سارهای قطری به شاهرود در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تمام مشکلات این طرح از جمله مشکل زیست محیطی مرتفع شده و اعتبار آن نیز وجود دارد و عملیات اجرائی آن به زودی آغاز خواهد شد.
خباز از اتمام تدوین سند آمایش سرزمین استان سمنان از سوی مشاور این طرح تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: پس از پایان یافتن تدوین این سند به وسیله مشاور، بلافاصله در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح و پس از دریافت نقطه نظرات مدیران، کارشناسان و نخبگان، نقایص آن رفع و نهایی و اجرایی می شود.
وی با اشاره به اینکه طرح سند آمایش استان سمنان داری دو بخش است، اظهار کرد: بخش نخست آن شامل تبیین وضعیت موجود و مرحله شناخت استان سمنان است و بخش دوم نیز شامل بخش سیاست‌گذاری و آینده‌نگری است که برای تدوین راهبردهای کلان استان سمنان از آن استفاده می‌شود.
ابک‌سازی آن تاکید کرد و اظهار داشت:
استاندار سمنان در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص افشای فیش های حقوق های نجومی برخی از مدیران و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور برای شفاف سازی در این موضوع و برخورد با متخلفان، گفت: اعتقاد دارم که باید حداکثر و حداقل دریافت مدیران دستگاه های دولتی به وسیله مجلس و مراجع ذیربط مشخص شود.
خباز با بیان اینکه تفاوت های حقوق دریافتی مدیران از دولت های گذشته وجود داشته ، تاکید کرد: بنده در چهار دوره نمایندگی و سمت های قبلی خود، برای هماهنگ شدن نظام پرداخت، تلاش زیادی کردم ولی باید بگویم متاسفانه نشد.
استاندار سمنان با بیان این که طرح این موضوع در ابتدای کار با نیت خیر انجام شد ولی در ادامه عده ای با بزرگنمایی کردن آن قصد تخریب دولت را داشتند، اظهار کرد: خوشبختانه رهبری انقلاب آب پاکی را بر دستان تخریب کنندگان ریخت و فرمودند که این موضوع تنها در چند درصد از مدیران اتفاق افتاده و اکثریت مدیران ما پاک دست و سالم هستند.
وی تاکید کرد : برای اجرای مدیریت واحد در پرداخت حقوق ها لازم است که قوانین زائد و متضاد را اصلاح و ساماندهی کنیم.
وی در خصوص تکریم ارباب رجوع در دستگاه های اجرایی نیز گفت: باید به سوال ارباب رجوع از سوی دستگاه های اجرایی پاسخ داده شود حتی اگر جواب منفی باشد، چون در برخی از مواقع ارباب رجوع خواسته ای دارد که قانونی نیست و یا قانونی تلقی می شود اما دستگاه دولتی نمی تواند آن را انجام دهد پس باید با محبت نسبت به مردم پاسخگو باشد و ما بارها به این موضوع تاکید کرده ایم.
وی با اشاره به موارد تکریم ارباب رجوع در یکسال گذشته، گفت: یکهزار و 100ملاقات مردمی بنده نشان از گوش شنوای مشکلات مردم از سوی استانداری است که بیشترین موارد این نامه ها اشتغال، وام و تسهیلات است، همچنین در سفر رئیس جمهوری از 62هزار نامه و تلفن، 57هزار مورد مربوط به این موضوع ها بود که به تفکیک در حال بررسی هستند.
استاندار سمنان درخصوص پیگیری های صورت گرفته برای رفع کمبود آب در سال جاری گفت: باید تلاش کرد در کوتاه مدت کم آبی مردم را اذیت نکند و با استفاده از سدهای زودبازده در میان مدت و انتقال آب در دراز مدت این مشکلات را برطرف کرد.
وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته از سوی شرکت آبفای شهری و روستایی افزود: برای میان مدت چاه های برخی از دانشگاه ها و اداراتی که نیاز ندارند با اقداماتی که صورت می گیرد به آب آشامیدنی مردم اضافه کنند تا کمبود آب نداشته باشند.
استاندار سمنان همچنین تصریح کرد: قرار است از مکان هایی که آب نیاز ندارند کمک بگیرند تا مشکلات بی آبی در برخی از روستاهای استان حل شود.
خباز با اشاره به حفر چاه های جدید با اعتبار 17 میلیارد تومانی گفت: این اعتبارات از ماده 10 و 12 حوادث غیر مترقبه برای آب شهری در نظر گرفته ایم.
وی با بیان اینکه حفر چاه در برخی از روستا ها صورت گرفته، افزود: برای رفع معضل کم آبی بسطام در روزهای اخیر اقدامات گسترده ای به وسیله مسئولان صورت گرفت و حتی باتانکرهای ارتش و سپاه نیز به این روستا آب رسانی انجام شد.
استاندار سمنان بیان کرد: برخی از این مشکلات آب را باید با مدیریت مصرف برطرف کرد و باید برخوردهای قانونی صورت گیرد تا به دیگران فشار نیاید.
خباز با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 510 میلیاردریالی برای آبیاری تحت فشار برای سال 95 در نظر گرفته شده است، گفت: قریب به 900 میلیارد ریالی نیز برای سال 96 برای این حوزه اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال94 اعتبار اجرای طرح آبیاری نوین در 20هزار هکتار از اراضی و باغات استان تخصیص یافته بود، اظهار کرد: در سال95 و 96 بالغ بر 20هزار هکتار دیگر به این میزان افزوده شده است.
استاندار سمنان در ادامه افزود: بیش از هزار هکتار به وسیله جهاد کشاورزی تاکنون به سامانه آبیاری نوین بدون اختصاص یافتن اعتباری مجهز شده است.
7470/6026

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده