ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آشتیِ «تیزر محورِ» تلویزیون با سینما

حتی با وجود آنکه مدتهاست صداوسیما با ریزش جدی مخاطب مواجه شده است اما این روزها یکی از امیدهای اصلی سینماگران برای دیده شدن فیلم ها و فروش مناسب در یک اکران موفق، به پخش همین تیزرها از تلویزیون است و باید دید آیا صداوسیما جریانی را که به تازگی آغاز کرده با همین حس نیت ادامه می دهد یا خیر؟ عصرایران - پس از حواشی رخ داده پیرامون پخش تیزر چند فیلم سینمایی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که منجر به توقیف موقت فیلم سینمایی «آاادت نمی کنیم» شد، به نظر می رسید وقتش رسیده است که صداوسیما حسن نیت خود را نشان دهد و برای جلوگیری از نمایش در شبکه های ماهواره ای، برای پخش تیزر این فیلم ها در تلویزیون تمهیداتی بیاندیشد.

در جلسه ای که در حاشیه‎ی دادگاه سینماگران با مسئولان قوه قضاییه برای رفع مشکلات رخ داده برگزار شده بود، مهمترین نکته ای که به چشم می آمد درخواست های تهیه کنندگان فیلم ها برای همکاری هر چه بیشتر صداوسیما برای پخش تیزرهایشان از این رسانه بود. حتی بعدها منصور لشکری قوچانی، تهیه کننده صداوسیما روایتی از آن جلسه را اینگونه نقل کرد (مهر،10 خرداد 95) : «در دیدار با رییس قوه قضائیه درد و دل اهالی سینما را منتقل کردم و گفتم سینمای ایران ورشکسته است و نیاز دارد تا نهادهای مختلف از جمله صدا و سیما، مخابرات و شهرداری در زمینه اطلاع رسانی از آن حمایت کنند. این سه نهاد به وظایف خود در زمینه حمایت از سینما عمل نکرده اند و همین مساله سبب شده است تا تهیه کنندگان برای جلوگیری از ورشکستی به راه های مختلف تبلیغات تن دهند. البته این را هم تاکید کردم که ما به عنوان تهیه کنندگان سینمای ایران تیزرهای تبلیغاتی خود را در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار نداده ایم. رییس قوه قضائیه بعد از صحبت با قاضی دادگاه، پیشنهاد داد تا گروهی برای بررسی مشکلات سینما در حوزه تبلیغات راه اندازی شود. رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد که با حضور علی‌عسگری در مقام ریاست سازمان صدا و سیما می توان امیدوار بود که مشکلات این بخش حل شود.»

[ منبع این خبر سایت عصرایران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده