ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بی‌اطلاعی از قوانین ریشه اغلب جرائم/ طلاق و مطالبه مهریه بیشترین پرونده‌های دادگستری انار است

طلاق
رئیس دادگستری شهرستان انار ریشه اغلب جرائم را بی‌اطلاعی مردم از قوانین دانست و گفت: عامل اصلی ایجاد پرونده‌های حقوقی ناآگاهی عمومی مردم از وظایف قانونی و شرعی خودشان است.

محمد حسینی در گفت‌وگو با تسنیم در انار با اشاره به اینکه در سال 94 تعداد 1114 فقره پرونده به دادگستری شهرستان انار وارد شده است اظهار داشت: علاوه بر پرونده‌های سال گذشته به 112 پرونده  سال 93 نیز در سال 94 رسیدگی شده است.

رئیس دادگستری شهرستان انار با بیان اینکه ریشه اغلب جرائم در بی‌اطلاعی افراد از قوانین دارد گفت: در بدو ورود به شهرستان با پرونده‌های قدیمی‌ای که دارای ایراد شکلی بودند مواجه شدم که ناشی از به کار نگرفتن مشاوران حقوقی بود.

وی افزود: با راه‌اندازی واحد ارشاد و معاضدت قضایی و آشنایی مردم از مجازات‌ها و آثار آن بر محیط خانوادگی و شخصی از طریق نشریه‌ها و بولتن‌های خبری توانستیم اثر خوبی بر کاهش جرائم در انار بگذاریم.

حسینی با تأکید بر اینکه عامل اصلی ایجاد پرونده‌های حقوقی ناآگاهی مردم از وظایف قانونی و شرعی خودشان است خاطرنشان کرد: در همین راستا و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی طرح قاضی در مدارس شهرستان انار راه‌اندازی شد.

وی اظهار داشت: بیشترین پرونده‌های حقوقی شهرستان انار در سال 94 مربوط به مطالبه طلب، طلاق و مهریه بوده و بیشترین جرائم کیفری مربوط به سرقت و جرائم رانندگی و ضرب و جرح است.

رئیس دادگستری شهرستان انار با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و مشاوران بهزیستی اقدامات مؤثری در ایجاد صلح و سازش انجام شد گفت: در سال 94 حدود 12/5 درصد از پرونده ها به شکل سازش مختومه شده که نتایج مثبتی در جامعه به وجود آورد.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان با همدلی و همزبانی نسبت به جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و در راستای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی کار کنند در کاهش جرائم بسیار اثرگذار است.

حسینی خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی و مراکز تفریحی مناسب می‌تواند نقش مؤثری در تخلیه احساسات جوانان داشته و به ازای آن باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده