ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهزیستی خرمدره از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو حمایت می‌‌کند

چندقلویی
رئیس بهزیستی شهرستان خرمدره با بیان اینکه خانواده‌های فرزند چند قلو تحت پوشش طرح‌های حمایتی بهزیستی خرمدره قرار می‌گیرند گفت: ۱۰ خانوار دارای فرزند چند قلو در شهرستان خرمدره از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

میترا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: بهزیستی شهرستان خرمدره  در راستای وظایف خود و کمک به مددجویان جامعه هدف اقدامات زیادی انجام داده است که یکی از آنها حمایت از خانواده‌های نیازمند دارای فرزندان چندقلو است.

وی عنوان کرد: هم اینک 47 مورد فرزند چندقلو در شهرستان خرمدره وجود دارد، که 5 تا 6 نفر از این فرزندان سه‌قلو و مابقی آن‌ها دو قلو هستند.

رئیس بهزیستی شهرستان خرمدره  با اشاره به اینکه این خانواده‌ها پرونده‌ ماهیانه ندارند ابراز کرد و گفت: بین 200 تا 300 هزار تومان به صورت موردی به این خانواده‌ها براساس دستوالعمل حمایت از فرزندان چندقلو پرداخت می‌شود.

رحمانی خاطرنشان کرد: سال گذشته 59 میلیون ریال اعتبار به خانواده‌های چندقلو در شهرستان خرمدره اختصاص یافته است.

وی با اشاره به این اعتبارات ابلاغی به خانواده‌ها گفت: در سال 95 هیچ اعتباری برای خانواده‌های دارای چندقلو در این شهرستان اختصاص پیدا نکرده است.

رئیس بهزیستی شهرستان خرمدره افزود: بهزیستی خرمدره کمک خود را به این خانواده‌ها در قالب تامین هزینه‌های شیرخشک نوزادان تا سن یک سالگی ارائه کرده و به خانواده‌های یاد شده کمک و مساعدت می‌کند.

رحمانی خاطرنشان کرد: تامین هزینه‌های نوزادان تا پایان  یک سالگی شامل 325 قوطی شیرخشک برای خانواده‌های دارای فرزند چندقلو از دیگر خدمات بهزیستی شهرستان خرمدره است.

رئیس بهزیستی شهرستان خرمدره از سایر خدمات بهزیستی تا پایان 6 سالگی که شامل هزینه پوشاک، هزینه پیش دبستانی و غیره هستند خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت‌ها از خانواده‌های نیازمند دارای فرزندان چندقلو طبق شرایط تعریف شده در آئین‌نامه بهزیستی است و متقاضیان باید این شرایط مورد نظر را داشته باشند تا زیر پوشش این نهاد قرار گیرند.

رحمانی با اشاره به اینکه برخی از این خانواده‌ها مشکل تامین نیازهای مالی خود را ندارند عنوان کرد: در صورت وصول درخواست خانواده‌های متقاضی بهزیستی این شهرستان هزینه تحصیل فرزندان را بعد از 6 سالگی را با یک معرفی‌نامه از سوی بهزیستی پرداخت می‌کند.

رئیس بهزیستی شهرستان خرمدره با اشاره به خدمات بهزیستی شهرستان خرمدره ابراز کرد: به خانواده‌های فرزند چندقلوزایی که دفترچه بیمه درمان ندارند با معرفی نامه‌ای از سوی بهزیستی این شهرستان  بیمه خدمات درمانی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده