نزدیک 4 هزار واحد صنفی فاقد مجوز در زنجان شناسایی شد

پروانه کسب
معاون صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال در راستای اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه ۳ هزار و ۹۶۸ واحد صنفی فاقد مجوز در استان زنجان شناسایی شد.

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: ماده 101 قانون برنامه پنجم توسعه کشور هیئت وزیران در زمینه فاقدان پروانه کسب در دستور کار سازمان و نهادهای صنفی قرار گرفته و در حال برگزاری توسط دست‌اندرکاران بوده است.

وی تصریح کرد: بر همین اساس به منظـور هماهنگی، هـدایت و نـظارت بر حسن اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه ستاد ساماندهـی صنوف فاقد پروانه کسـب در زنجان تشکیل شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری منظم کارگاه‌های آموزشی برای روسا و مدیران اجرایی اتحادیه‌های صنفی افزود: این اقدام با هدف شناسایی و ثبت واحدهای صنفی بدون پروانه در سامانه اصناف و پیگیری عملکرد اتحادیه‌ها و اخطار به اتحادیه‌های کم کار انجام گرفته است.

وی ارسال لیست واحدهای شناسایی شده بدون پروانه کسب به دستگاه‌های اعمال کننده جرایم، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش واحدهای صنفی بدون پروانه، احصا فرایندهای مربوطه و تسهیل فرایندهای صدور پروانه کسب و همچنین شناسایی موانع قانونی موجود در صدور پروانه کسب و ارائه پیشنهاد اصلاح قوانین مربوطه را از جمله اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد.

مسیبی با اشاره به اعمال تخفیفات لازم به متقاضیان پروانه کسب - فاقدین پروانه کسب - در برخی از مقاطع زمانی گفت: طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه و معرفی آنها به مرکز اصناف و بازرگانان ایران تا پایان خردادماه امسال اجرایی شد.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی بدون پروانه در ابتدای طرح 3 هزار و 250 واحد بوده است افزود: با تلاش همکاران سازمانی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مرکز استان و شهرستان‌های تابعه قبل از اتمام طرح موفق به شناسایی و ثبت در سامانه اصناف به تعداد 3 هزار و 968 فقره شدیم که این تعداد 718 واحد بیشتر از میزان پیش‌بینی بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: استان زنجان در اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نزدیک 4 هزار واحد صنفی فاقد مجوز در زنجان شناسایی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX