ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نزدیک 4 هزار واحد صنفی فاقد مجوز در زنجان شناسایی شد

پروانه کسب
معاون صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال در راستای اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه ۳ هزار و ۹۶۸ واحد صنفی فاقد مجوز در استان زنجان شناسایی شد.

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: ماده 101 قانون برنامه پنجم توسعه کشور هیئت وزیران در زمینه فاقدان پروانه کسب در دستور کار سازمان و نهادهای صنفی قرار گرفته و در حال برگزاری توسط دست‌اندرکاران بوده است.

وی تصریح کرد: بر همین اساس به منظـور هماهنگی، هـدایت و نـظارت بر حسن اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه ستاد ساماندهـی صنوف فاقد پروانه کسـب در زنجان تشکیل شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری منظم کارگاه‌های آموزشی برای روسا و مدیران اجرایی اتحادیه‌های صنفی افزود: این اقدام با هدف شناسایی و ثبت واحدهای صنفی بدون پروانه در سامانه اصناف و پیگیری عملکرد اتحادیه‌ها و اخطار به اتحادیه‌های کم کار انجام گرفته است.

وی ارسال لیست واحدهای شناسایی شده بدون پروانه کسب به دستگاه‌های اعمال کننده جرایم، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش واحدهای صنفی بدون پروانه، احصا فرایندهای مربوطه و تسهیل فرایندهای صدور پروانه کسب و همچنین شناسایی موانع قانونی موجود در صدور پروانه کسب و ارائه پیشنهاد اصلاح قوانین مربوطه را از جمله اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد.

مسیبی با اشاره به اعمال تخفیفات لازم به متقاضیان پروانه کسب - فاقدین پروانه کسب - در برخی از مقاطع زمانی گفت: طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه و معرفی آنها به مرکز اصناف و بازرگانان ایران تا پایان خردادماه امسال اجرایی شد.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی بدون پروانه در ابتدای طرح 3 هزار و 250 واحد بوده است افزود: با تلاش همکاران سازمانی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مرکز استان و شهرستان‌های تابعه قبل از اتمام طرح موفق به شناسایی و ثبت در سامانه اصناف به تعداد 3 هزار و 968 فقره شدیم که این تعداد 718 واحد بیشتر از میزان پیش‌بینی بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: استان زنجان در اجرای طرح شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده