ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

30درصد شبکه آبرسانی قوچان فرسوده است

طرح آبرسانی
مدیر آبفای قوچان گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد شبکه آبرسانی شهرستان فرسوده است و اعتبارات قطره چکانی سبب بوجود آمدن مشکلاتی در زمینه خدمت رسانی شده است.

سعید قارنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قوچان  اظهار داشت: اداره ابفای شهرستان قوچان  دارای 36هزار مشترک است که در مجموع  30درصد آب مصرفی مشترکان از محل سد تبارک و مابقی آن از تعداد 25 عددچاه فعال و یک رشته قنات تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان قوچان تنها شهرستان خراسان رضوی که دارای تصفیه خانه است افزود: وجود این تصفیه خانه با حق آب 300 لیتر بر ثانیه از محل سد تبارک مزیت خوبی برای تامین آب این شهرستان است اما متاسفانه به دلایل مختلف این عدد به 30 تا 60 لیتر رسیده و مابقی این حق آب صرف برداشت‌های غیرقانونی و یا قانونی در بخش کشاورزی می‌شود.

مدیر آبفای قوچان درباره  پروژه خط انتقال آب بیان کرد: این خط لوله به طول 9 کیلومتر از مسیر انتقال آب از سد تبارک به تصفیه خانه قوچان است که باید تکمیل و لوله‌گذاری شود با پیگیری‌های انجام شده قرار بر تکمیل آن شده است، در حال حاضر این پروژه ملی به آب منطقه ای محول شده است که بی شک تکمیل این پروژه نقش بسزایی در کیفیت وافزایش بهره وری تصفیه خانه آب شهرستان قوچان خواهد داشت.

قارنگیان تصریح کرد: در بحث کیفیت آب شهرستان قوچان نیز براساس مدارک موجود خوب ازریابی شده است و سختی آن در زمستان بین  300 الی 400 و در تابستان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه به عدد 400 می‌رسد. امروزه برخورد جدی با چاه‌های غیرمجاز و برداشت بی‌رویه از منابع آب به دلیل آسیب رساندن جدی به منابع زیر زمینی و کیفیت آب شهرستان  الزامیست.

مدیر آبفای شهرستان قوچان با  تایید افزایش بی‌رویه مکان‌های فروش تصفیه آب در این شهرستان گفت: متاسفانه این معضل از سال‌های گذشته در این شهرستان به‌وجود آمده است در حالیکه به دلیل کیفیت مطلوب و سلامت آب مصرفی مشترکان هیچ نیازی به وجود این مکان‌ها نیست ضمن اینکه متاسفانه نظارت درستی بر عملکرد این اماکن وجود ندارد که سبب بروز مشکلاتی برای شهروندان قوچانی نیز شده است. 

قارنگیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 30 درصد شبکه آبرسانی شهرستان فرسوده است که بازسازی آن در صورت تامین اعتبار از اولویت‌های سال جاری است. در حالیکه سال گذشته فقط در حدود 30 درصد اعتبارات مصوب تخصیص داده شده و اعتبارات قطره چکانی سبب به‌وجود آمدن مشکلاتی در زمینه خدمت رسانی شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده