ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمایه های فکری و مالی به کمک رونق تولید بیاید

کارشناسان معتقدند که سرمایه های فکری و مالی باید به سمت تولید پیش رود تا شاهد بهبود شرایط اقتصادی باشیم. سلیمان عباسی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: جذب سرمایه های فکری و مالی به سمت صنعت و کشاورزی، سبب رونق تولید و بهبود شرایط اقتصادی می شود.

وی حرکت خلاف جهت این مسیر را عامل از بین رفتن انگیزه برای سرمایه گذاری درکشور دانست و افزود: باید در کنار این امر برای سرمایه گذاران تسهیلات و امکانات علمی درنظر گرفته شود تا دانش روز دنیا را به صنایع کشور انتقال داده و از این طریق صنعت نیز رشد یابد.

عباسی در ادامه به شعار سال اشاره کرد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی با حمایت مردم از تولید کنندگان داخلی و خریدمحصولات ایرانی گره خورده است.

 وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که دولت چه برنامه و راهکارهایی باید دراین خصوص انجام دهد، افزود: دولت باید با اختصاص یارانه و ارائه تسهیلات بانکی با سود پایین به کمک صنعت و تولید بیاید.
 
***خروج از رکود با خوداتکایی

در ادامه احمد آریایی نژاد نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: زمانی که کالاهای خارجی با قیمت و کیفیت پایین به کشور وارد می شود و فقط نام و برند خارجی را به دوش می کشد سبب می شود که کمر تولید داخل خم و اقتصاد دچار رکود شود.
 
وی در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که اقتصاد کشور وابسته به منابع نفتی باشد، پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد:باید تلاش کنیم که با افزایش توان تولید داخلی و توسعه صادرات غیرنفتی و بکارگیری نیروی شاغل ، تولید را از رکود خارج کنیم.
 
آریایی نژاد گفت: سیاست های تشویقی درخصوص صادرات و واردات می تواند فضا را برای تولیدکنندگان فراهم کند و صنعت داخلی را به سمت خوداتکایی حرکت دهد که این امر نیز به نوبه خود در خروج از رکود موثر است.
 
 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده