ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در برابر پدیده شوم تکفیری باید حساس و هوشیار باشیم

بیرجند- ایرنا- معاون اجرایی و برنامه ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس، گفت: جهان اسلام در شرایط بسیار تاریخی و موقعیت حساسی قرار دارد و آن نحوه برخورد با پدیده شوم تکفیری در منطقه است .

محمدرضا گلرو، شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک علمای اهل تشیع و تسنن خراسان جنوبی با عنوان قدس، نماد همبستگی ، اخوت و بیداری اسلامی در بیرجند برگزار شد، افزود: این پدیده با حمایت ها و برنامه ریزی استکبار جهانی و صهیونیست ها در حال ایفای نقش خود در منطقه است.
وی اضافه کرد: وجود چنین شرایط و نیز اختلاف و جنگ میان مسلمانان به نفع اسراییل است و آنچه در عراق، سوریه و یمن رخ داده است مخاطب آن تنها شیعیان نیستد و تعدادی از برادران مظلوم اهل سنت در سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسیدند که شاید تعداد آنها بیش از سایر مذاهب باشد.
وی بیان کرد: نقشه آنها برای نابودی پایه و ریشه اسلام است و استکبار قدرت تحمل وجود نام اسلام عزیز را ندارد و می خواهد چیزی از اسلام باقی نماند.
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه اظهار کرد که سادگی انگاری است که بخشی از جهان اسلام مورد پذیرش آنها واقع شده ست و در این میان شاهد فاش شدن ارتباط هرچه بیشتر روابط عربستان سعودی با اسراییل هستیم.
وی تاکید کرد: کشوری که ادعای ام القرای جهان اسلام دارد، روابطش را با کشوری که دست آن به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است دست بیعت می دهد.
وی با اشاره به رابطه رو به افزایش میان آنکارا و تل آویو نیز یادآور شد: رسانه های بین المللی در این ارتباط از حل مشکل میان ترکیه و اسراییل خبر می دهند.
وی همچنین بیان کرد: زمانی که در گذشته از حزب الله صحبت می شد، همه متوجه گروه شیعیان لبنان می شدند، اما، امروز با تغییر فضا، جمع زیادی از علمای اهل سنت حامی حزب الله هستند.
وی تاکید کرد: هدف دشمنان اسلام، شیعه یا سنی تنها نیست بلکه در صدد مبارزه و نابودی با اسلام و ریشه کردن وحدت در جامعه اسلامی است، باید در این ارتباط آگاه و هوشیار باشیم.
گلرو به دو راهبرد جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این ارتباط برای حفظ وحدت بحث هایی را در مورد سایر اقشار جامعه آغاز کرده ایم .
وی اظهار کرد: با شروع انقلاب اسلامی حفظ وحدت میان علمای اهل سنت و تشیع به عنوان محور انقلاب بود.
وی به تشکیل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در 24سال قبل اشاره کرد و یادآور شد: امروز این نهاد از بالندگی بسیار خوبی برخوردار است .
وی تاکید کرد: امروز بحث فقهی حفظ وحدت در جامعه اسلامی اثبات شده است و در برخی لایه های اجتماعی در خارج از کشور مشکلاتی در این رابطه وجود دارد.
وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی به الگوی جهان اسلام تبدیل شده است و در داخل کشور خراسان جنوبی نیز نمونه ای برای وحدت اسلامی در سایر اقشار است .
وی از ایجاد پژوهشگاهی در این ارتباط با همکاری مجمع یاد شده در دانشگاه بیرجند خبر داد و گفت: مراحل نخستین آن انجام شده و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا فرصتی برای نمونه حفظ وحدت اقشار در جهان اسلام باشد.
وی گفت: امسال باید با جدیت و همبستگی بیشتر و با توجه به توطئه هایی که علیه جهان اسلام و آرمان های قدس شریف استکبار جهانی انجام شده است در راهپیمایی روز جهانی قدس که یادگار دیگری برای جهان اسلام است همه مردم شرکت خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه استکبار سعی بر دامن زدن اختلاف در جامعه اسلامی دارد یادآور شد: آرمان حزب الله به جهان اسلام تعلق دارد و دمشن برای تخریب این گروه در صدد ایجاد تفرقه است.
وی تاکیدر کرد: با توجه به شرایط کنونی اگر امروز هرجا صحبتی از حمایت یا حمایت نکردن از حزب الله می شود بدانید نمونه ای از تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه و دو دستگی میان مسلمانان است که باید با کمک هم برای حفظ آرمان های بزرگ حزب الله تلاش کنیم.
2047/

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده