ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صندوق بین الملی پول می گوید نسبت به توانایی ایران برای اعتماد سازی خوشبین است

تهران - ایرنا - هفته نامه استاندارد نوشت: یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه نسبت به توانایی ایران برای افزایش اعتماد جهانی به اقتصادش پس از ماه ها عدم تمایل برای سرمایه گذاری و تجارت در این کشور با وجود کاهش تحریم ها ابراز خوشبینی کرد.

به گزارش ایرنا، 'دیوید لیپتون' معاون اول مدیرکل صندوق بین المللی پول در مراسمی در بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی گفت: آنها سعی دارند اعتماد را در جایی که رفع تحریم ها فرصتی ایجاد کرده بازگردانند. آنها قصد بازکردن حساب در بانک های خارجی را دارند و برای این کار تلاش می کنند. '
شرکت های تجاری نگران سرمایه گذاری در ایران هستند چرا که هنوز برخی تحریم ها وجود دارد.
جان کری وزیر امورخارجه آمریکا پس از شکایت های ایران مبنی بر این که از مزایای کامل کاهش تحریم ها برخوردار نشده، می کوشد مروج سرمایه گذاری در این کشور باشد.
لیپتون که در ماه مه در جریان دیداری از ایران با مقامات این کشور ملاقات کرده، از تلاش های دولت برای پاسخ دادن به انتقاد نیروی ویژه اقدام مالی( اف ای تی اف ) یک دیده بان مالی بین دولتی که ایران را به اصطلاح در لیست سیاه خود قرار داده بود، تمجید کرد.
لیپتون گفت: بانک مرکزی ایران خود را وقف تلاش ضد پولشویی، مقابله با تروریسم مالی و رژیم نظارتی کرده است.
به گفته وی، رژیم نظارتی بانک مرکزی به شرکت های خارجی که می کوشند با ایران تجارت کنند، اطمینان خاطر خواهد داد هرچند که وی تکذیب نکرد که این کشور ممکن است به درگیر شدن در فعالیت های غیر قانونی ادامه دهد.
لیپتون ادامه داد: 'شرکت های تجاری اروپا به طور خاص در مورد معامله با ایران کنجکاو هستند.'
وی افزود: 'اروپا علاقه مند به این انسجام جدید مالی است و شرکت های تجاری اروپا علاقه مند به مشارکت هستند. فعلا کمی هیاهو در مورد ایران وجود دارد. من فکر می کنم که آنها آماده رفع هیاهو و آرام کردن اوضاع هستند.'
شبک**1403**1021**1917

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده