موردی از مصرف مواد مخدر با نام " تسبیح" در کرمانشاه گزارش نشده است

مواد مخدر صنعتی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: موردی از مصرف مواد مخدر صنعتی با نام "تسبیح" در کرمانشاه گزارش نشده است.

علی شمشیری در گفت‌‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: غالب مصرفی مواد مخدر در استان بیشتر از نوع سنتی و به طور مثال تریاک و مشتقات تریاک استفاده می‌شود که آمارهای کشفیات در استان نیز تأییدکننده این مسئله است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: موادی به نام "تسبیح" نوعی از ماده مخدر صنعتی است که ریشه و منشأ شیمیایی و ترکیب شیمیایی مشابهی با سایر مواد صنعتی دارد و مخلوطی از آمفتامین در ساخت دیگر مواد شیمیایی مخدر مانند شیشه است.

وی با اشاره به اینکه این نوع از مواد مخدر صنعتی اثرات مخربی بر روح و جسم مصرف‌کنندگان باقی می‌گذارد گفت: در استان تاکنون موردی از مصرف این نوع ماده مخدر دیده نشده است.

شمشیری با بیان اینکه منشأ مواد مخدر و تسبیح بسیار مشابه است افزود: مصرف این مواد اثرات آنی بر مغز دارد و مصرف مداوم سبب آن سبب بروز سکته مغزی و فراموشی در مصرف کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گان می‌‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری طی 15 سال درباره شبیخون فرهنگی از سوی استکبار و ضربات ناشی از آن در کشور عنوان کرد: ورود مواد مخدر و ساخت انواع مختلف و ورود این منابع به شیوه‌‌‌های مختلف یکی از مصادیق شبیخون فرهنگی است.

شمشیری اظهار کرد: دشمنان نظام تمام تدابیر خود را به کار برده که مضرات جبران ناپذیری بر کشور به‌ویژه از طریق افزایش مصرف مواد مخدر میان قشر جوان ایجاد کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه آمار مشتقات و ساخت ترکیبات جدید مواد مخدر صنعتی هر روز در سطح دنیا بیشتر می‌‌شود و با توجه به اثرات مخرب و زیان باری که مواد بر روان مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند پیش آگاهی جوانان و نوجوانان نسبت به این معضل خانمان سوز در سطح کشور و استان دارای اهمیت بالایی است.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موردی از مصرف مواد مخدر با نام " تسبیح" در کرمانشاه گزارش نشده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX